یك مقام صنفی عنوان كرد:

ادامه ممنوعیت صادرات روغن نباتی

ادامه ممنوعیت صادرات روغن نباتی به گزارش شمال صنعت عضو انجمن صنفی صنایع روغن نباتی با اشاره به تداوم ممنوعیت صادرات روغن نباتی اظهار داشت: بازارهای صادراتی این كالا طی سالهای گذشته، از دست رفته است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، جعفر بیرالوند در حاشیه مراسم روز ملی صادرات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال ۹۱ به بعد، تحریم ها علیه ایران، شرایط ارزی كشور را با مشكلاتی رو به رو ساخت و به دنبال آن، صادرات روغن از كشور ممنوع شد؛ بر همین اساس، این ممنوعیت چندساله باعث شد كه تولیدكنندگان و صادركنندگان روغن نباتی، بازارهای صادراتی خویش را از دست بدهند.
عضو انجمن صنفی صنایع روغن نباتی اضافه كرد: در سال های اخیر با حمایت های دولت و بهبود نسبی شرایط ارزی و اقتصادی كشور، شركت های تولیدی كه در حوزه صادرات هم فعال بودند، به تدریج امكان حضور در بازارهای منطقه را پیدا كردند. بر همین مبنا از همان ابتدای آزادسازی صادرات روغن، حضور گسترده در بازار كشورهای منطقه در دستوركار قرار گرفت و در این مسیر، گام های خوبی برداشته شد.
وی خاطرنشان كرد: اختصاص عناوین صادركننده نمونه به صادركنندگان، انگیزه ای برای همه تولیدكنندگان است تا در حوزه های مختلف تلاش كنند در جهت تقویت تولیدات صادرات محور، به رشد اقتصادی كشور كمك نمایند.
بیرالوند، ظرفیت های تولیدی كشور در حوزه روغن نباتی را مورد توجه قرار داد و اضافه كرد: تولیدكنندگان روغن، توانمندی های خوبی در بخش تولید و صادرات دارند و با عنایت به شرایط ركود نسبی اقتصاد داخلی، به طور حتم برنامه ریزی این شركت ها برای توسعه تولید و صادرات می تواند مثمرثمر باشد.
 

1396/07/29
20:14:55
5.0 / 5
5459
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور