رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران؛

تلاش سایپا در بهبود كیفیت و تولید یك حركت جهادی است

تلاش سایپا در بهبود كیفیت و تولید یك حركت جهادی است شمال صنعت: نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خطوط تولید شركت سایپا بازدید كرد و در نشستی با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در جریان مشكلات این شركت قرار گرفت.به گزارش گروه بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از سایپانیوز، حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی در این مراسم با اشاره به اینكه شهدا در طول 8 سال جنگ تحمیلی با مقاومت و از خود گذشتگی توانستند دشمن را از پا درآورند اظهار داشت: با ایثار و از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران در طول جنگ تحمیلی یك وجب از خاك كشور به دشمن واگذار نشد.
وی اظهار داشت: پس از جنگ تحمیلی، كوشش برای آبادانی كشور شروع شد و خانواده های شهدا و ایثارگران در آن زمان هم بسیار تلاش كردند و برای آبادانی كشور همه گونه زحماتی را تقبل كردند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه كرد: هم اكنون هم در جبهه نبرد اقتصادی هستیم و وظیفه بسیار مهمی در این زمینه بر عهده همه مردم به خصوص ایثارگران و خانواده های شهدا است.
وی اظهار داشت: در شرایط تحریم كه از جانب امریكا برای كشورمان تولید شده، خانواده شهدا و ایثارگران باید با تلاش بیشتر، ادامه دهنده راه شهدا باشند و خون شهیدان خویش را پاس دارند. فرزندان شهدا باید با كار و فعالیت خود در زمینه های مختلف جواب محكمی به زیاده خواهی امریكا بدهند.
معاون رئیس جمهور تصریح كرد: امریكا در زمان جنگ نتوانست حریف مردم ایران شود و در جنگ اقتصادی هم نمی تواند هیچ كاری بكند چراكه ملت ما ملتی مسلمان، شجاع، فداكار و ایثارگر است. البته باید تمامی واحدهای صنعتی جهادگونه در این برهه حركت و نیاز كشور را برآورده كنند و امسال تلاش سایپا در بهبود كیفیت و تولید یك حركت جهادی است چراكه با برنامه حركت كرده و توفیق داشته و باید این روند را ادامه دهد چون راه پر فراز و نشیبی خواهد داشت.
وی اظهار داشت: مكتب مردم ایران برگرفته از مكتب حضرت اباعبدالله(ع) و بر مبنای ایثار و شهادت است و در راه خود با هدایت های مقام معظم رهبری توانسته راه خویش را به سلامت ادامه دهد و با فداكاری و تلاش می توانیم از این برهه حساس هم گذر نماییم.
شهیدی با تاكید بر اینكه دشمن اشتغال كشور را هدف گرفته اظهار داشت: دشمن به دنبال تولید مشكل در صنعت و اقتصاد كشور است چراكه با تعطیلی بنگاه های تولیدی كشور، اشتغال دچار مشكل می شود، بر همین مبنا باید با تلاش بیشتر و برنامه ریزی مانع از رسیدن دشمن به این خواسته اش شویم و با رهنمودهای دلسوزانه رهبری، مدیریت دولتمردان و تلاش همه مردم از این برهه حساس گذر خواهیم كرد.
وی خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه رشد و تعالی كشور وابسته به مسایل اقتصادی می باشد و صنعت كلید اقتصاد است، نگاه دولت به صنعت و به خصوص صنعت خودروسازی به صورت صد در صد حمایتی است، علاوه بر این مقام معظم رهبری هم در این زمینه تاكید داشتند و باید همه مردم با همدلی این وضعیت را پشت سر بگذاریم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: طبق قانون، باید برای ایثارگران بالای 60 درصد خودرویی تهیه و در اختیار آنها قرار گیرد كه با عنایت به شرایط موجود تصمیم گرفتیم از خودروهای گروه سایپا برای این منظور استفاده گردد و امیدواریم بتوانیم خودرویی برای آنها از محصولات گروه سایپا انتخاب و در اختیارشان بگذاریم.
در این برنامه همینطور مهندس محسن جهرودی هم با عرضه گزارشی از عملكرد گروه سایپا، به بیان تاثیر این گروه خودروسازی در اقتصاد كشور و مبحث اشتغال پرداخت.
وی اظهار داشت: گروه سایپا در 7 ماه گذشته با برنامه ریزی هدفمند توانسته تولید محصولات خویش را افزایش دهد و بعد از سالها بعنوان بزرگترین خودرو ساز خاورمیانه معرفی شود كه این مهم با تلاش شبانه روزی همه همكاران و تنها در دو شیفت كاری صورت پذیرفته است كه نشان از پتانسیل بالای گروه سایپا دارد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به استراتژی تعریف شده در گروه سایپا اظهار داشت: این استراتژی بر سه اصل قرار گرفته كه شفافیت مالی، تكمیل سبد محصولات و حفظ كرامت انسانی كاركنان مورد نظر است.
وی اظهار داشت: در حوزه شفافیت مالی امیدواریم بتوانیم ببرای سهامدارانمان از لحاظ قیمت سهم و سود سهام اقدامات مناسبی انجام دهیم، همینطور در مورد تكمیل سبد محصولاتمان هم برنامه ای در دستور كار قرار گرفته كه بتوانیم در آینده ای نه چندان دور در تمام كلاس های خودرویی، محصولی جهت عرضه به بازار داشته باشیم.
جهرودی با اشاره به مشكلاتی كه در این برهه زمانی و از جانب امریكا با تحریم برای ایران تولید شده، اظهار داشت: خوشبختانه از فروردین ماه امسال و قبل از آغاز تحریم ها، ستاد تدابیر ویژه در گروه سایپا بوجود آمده و هماهنگی های لازم در آن ایام صورت گرفته و بر همین مبنا توانسته ایم خیلی از قطعات و لوازم مورد نیاز جهت تولید محصول را قبل از تحریم ها خریداری نماییم.

1397/05/03
14:52:12
5.0 / 5
5598
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور