قیمت سهام فلزی ها، خودرویی ها و نفتی ها با هم افت كرد

قیمت سهام فلزی ها، خودرویی ها و نفتی ها با هم افت كرد شمال صنعت: امروز در بازار سهام خودروها، فلزات اساسی و محصولات شیمیایی روند كاهش قیمت را تجربه كردند و شاخص كل با كاهش ۲۶۳ واحدی رو به رو شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز ۲۶۳ واحد افت كرد و به رقم ۱۰۸ هزار و ۳۹۵ رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۲ واحد افت تا رقم ۱۸ هزار و ۲۷۰ واحدی افت كرد. شاخص آزاد شناور هم ۳۸۶ واحد پایین رفت و تراز ۱۱۷ هزار و ۳۸۵ را تجربه نمود. در عین حال شاخص بازار اول و دوم هم هر یك به ترتیب ۱۳۷ و ۷۹۱ واحد افت كردند.

سایپا سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و فولاد خوزستان سه شركتی بودند كه معاملات سهام شان بیشترین تأثیر كاهنده را روی شاخص های بازار داشت اما درطرف مقابل نفت سپاهان، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی فناوران به ترتیب با ۳۷، ۳۲ و ۲۹ واحد تأثیر افزاینده تلاش كردند كه نگذارند شاخص بازار بیش از این كاهش پیدا كند.

امروز در نماد ساپیا كه بیشترین تأثیر كاهنده را روی شاخص های بازار داشت، شاهد صف میلیونی فروش بودیم به صورتی كه بعد از آخر معاملات تعداد ۱۶۶ سفارش با حجم بیش از ۱۰ میلیون و ۶۶۶ هزار سهم در صف فروش ایستاده بودند. در این نماد صددرصد خریدها را سهامداران حقوقی انجام دادند و همینطور ۳۶ درصد از عرضه ها مربوط به سهامداران حقیقی بود.

در گروه خودرو در اغلب نمادها شاهد روند كاهشی قیمت بودیم. در این گروه ۲۴۴ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۳۲ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت.

در گروه فلزات اساسی هم بیشتر سهم ها با كاهش قیمت مواجه گشتند. علاوه بر آن گروه فراورده های نفتی، كوك و سوخت هسته ای هم وضعیت مشابهی با گروه فلزات اساسی داشتند.

امروز فعالان بازار در اغلب نمادها در حالی شاهد افت قیمت ها بودند كه در دو روز ابتدایی هفته تقاضا بر عرضه پیشی گرفته بود و شاخص كل توانست تا حدی رشد را تجربه كند.

وضعیت كلی اقتصاد همچون نرخ ارز در بازارهای غیررسمی ایران در این روزها بازیگر اصلی بازار سهام است. از طرفی با بالا گرفتن تهدیدهای لفظی میان آمریكا و ایران، فعالان بازار شاهد افزایش ریسك های سیستماتیك هستند و این مورد به تصمیم گیری آن ها در خرید و فروش تأثیرگذار بوده است.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۷۰ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۱ میلیارد سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۱ هزار و ۶۱۷ نوبت دادوستد بود.

آیفكس هم امروز با ۰.۴۳ كاهش مواجه گردید و به رقم ۱۲۱۸.۶۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به نزدیك ۱۷۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم ۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
1397/05/02
14:05:56
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور