محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده دریانوردان قرار می گیرد

محتویات جعبه سیاه سانچی در اختیار خانواده دریانوردان قرار می گیرد شمال صنعت: پرونده نفتكش سانچی با گذشت حدود هفت ماه هنوز بسته نشده است و آخرین فصل این پرونده كه متعلق خانواده شهدای سانچی بوده درحال تكمیل است. در جهت این فرآیند مقرر است درصورتی كه خانواده شهدا خواستار محتویات جعبه سیاه شدند فایل آن در اختیارشان قرار بگیرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، نفتكش ایرانی سانچی در ۱۶ دی ماه سال قبل با كشتی فله بر چینی به نام كریستال در آب های شرق چین برخورد كرد. این حادثه سبب آتش گرفتن سانچی و غرق شدن این نفتكش پس از حدود ۱۰ روز شد. نفتكش سانچی ۳۲ خدمه(۳۰ ایرانی و دو بنگلادشی) داشت كه از این تعداد تنها پیكر دو نفر كه هویت ایرانی داشتند پیدا شد. در این راستا شركت ملی نفتكش ایران با عنایت به درخواست تعدادی از خانواده ها و جهت كمك به آنها برای دریافت گواهی فوت با مقامات مسئول مذاكره كرد و گواهی های مذكور برپایه مقررات قانون ثبت احوال محقق شد. این گواهی هم صرفا جهت انجام امور انحصار وراثت و رتق و فتق امور بازماندگان و تعیین تكلیف حقوق و تعهدات این شهدا بوده و صرفا با نظر خانواده ها قابل استفاده و پیگیری است.
علاوه بر برقراری مستمری شهدا از جانب سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی صنعت نفت، پرداخت مابه التفاوت مستمری با حقوق زمان استراحت شهدای سانچی در دستور كار و اجرا قرار گرفت كه براین اساس خانواده شهدای سانچی كه مستمری دریافت می كنند، مابه التفاوت مستمری حقوق در حال خدمت شهید خویش را از شركت ملی نفتكش ایران دریافت خواهند كرد.
همینطور طبق مصوبه هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران مقرر شد تا یكی از وابستگان درجه یك شهدای سانچی در اولویت استخدام این شركت قرار گیرد كه تابحال تعدادی از آن ها به استخدام شركت درآمده اند.
انتشار تصاویری از وضعیت نفتكش غرق شده سانچی
از جانب دیگر اخباری در خصوص زنده بودن شهدای سانچی مطرح گردیده است. این مورد كه بعنوان یكی از خواسته های خانواده شهدا مطرح شده برای نخستین بار در نخستین جلسه هیات مدیره شركت ملی نفتكش ایران در تاریخ ۲۷ دی ماه سال ۹۶ عنوان شد كه با تشكیل كمیته تفحص به ریاست مدیرعامل و تاكید بر بكارگیری شركتهای معتبر و دارای رزومه معتبر بین المللی شروع شد كه تابحال طی ۲ مرحله و با انعقاد قرارداد با یكی از شركت های معتبر بین المللی به اعزام ربات به موقعیت این كشتی اقدام شده و بخش هایی از فیلم ها و تصایر دریافتی از این عملیات هم انتشار یافته است.
هیچ شركتی ریسك غواصی تا سانچی را نپذیرفت
علاوه براین با استعلام و دعوت از كارشناسان و متخصصان تراز اول ایرانی و بین المللی حوزه غواصی و عملیات زیر آب مانند شركت Salvage Consultant كه سابقه خروج زیردریایی مغروق روسی را دارند، تمام زوایا و جوانب فیلم ها و تصاویر دریافتی از موقعیت كشتی سانچی جهت غواصی و عملیات ورود به كشتی توسط این كارشناسان در مراحل مختلف مورد بررسی قرار گرفت كه به رغم جدیت شركت ملی نفتكش در انجام این عملیات هیچ شركتی حاضر به پذیرش ریسك و انجام این عملیات به علت تغییر شكل و مچاله شدن بدنه كشتی در اثر حرارت بسیار زیاد آتش و فشار آب در عمق ۱۱۵ متری آبهای متلاطم منطقه و خطر بالای آن برای غواصان، نشد.

ارائه محتویات جعبه سیاه سانچی به خانواده ها
محتویات جعبه سیاه سانچی در جریان رسیدگی كمیته بررسی سانحه، محرمانه تلقی و تا آخر بررسی قابل انتشار نبود. هم اكنون و با خاتمه كار كمیته، این مساله با درخواست خانواده ها و در صورتیكه صدای بستگان آنها در این جعبه موجود باشد، امكان پذیر است.1397/04/26
14:27:07
5.0 / 5
5000
تگهای خبر: استخدام , شركت , نفتكش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور