وزیر اقتصاد اعلام كرد:

انتشار لحظه ای میزان واردات انواع كالاها و ارزش آنها

انتشار لحظه ای میزان واردات انواع كالاها و ارزش آنها شمال صنعت: وزیر اقتصاد اظهار داشت: از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی، می توانند میزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرك ببینند.



به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، مسعود كرباسیان، وزیر اقتصاد در یادداشتی اینستاگرامی اطلاعات میزان و ارزش كالاهای وارداتی را منتشر نمود. وی در یادداشتی اینستاگرامی آورده است: اقتصاد در اتاق شیشه ای یعنی با مردم شفاف و صادق باشیم. برپایه قولی كه هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی می توانند میزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرك ببینند.
به عنوان وزیراقتصاد اجازه نمی دهم آسایش و امنیت كشور فدای رفتارهای منفعت طلبانه شود. اقتصاد در اتاق شیشه ای یعنی با مردم شفاف و صادق باشیم. برپایه قولی كه هفته قبل در نشست خبری در جمع اهالی رسانه داده بودم، از بامداد امروز عموم مردم و فعالان اقتصادی می توانند میزان واردات انواع كالاها و ارزش آن را به لحظه روی سایت گمرك ببینند.
شفافیت كه نباشد، عده ای هوس سواستفاده به سرشان می زند و با مال اندوزی عرصه زندگی را برمردم تنگ می كنند. اما دولت بطور قطع طرف مردم و حامی منافع ملی و در خدمت توسعه بخش خصوصی واقعی و مولد است كه طی سال های تحریم از مال و جانش برای كشور صرف كرد و همچنان ایستاده است.
دولت به مردم قول داده بود نگران تامین مایحتاج شان نباشند. این لیست و آمارها شفاف می سازد كه مبتنی بر نیازهای روزانه جامعه انواع كالاها به كشور با حمایت منطقی دولت وارد می گردد. مطمئن هستم دستگاه های نظارتی مانند سازمان تعزیرات و سازمان پشتیبانی از تولیدكنندگان و مصرف كنندگان بازارها را رصد می كنند و اگر واردكننده یا فروشنده ای كه با ارز رسمی كالا به كشور وارد كرده، آن كالا را با قیمت دلار آزاد بفروشد، یعنی به منافع ملی، مصلحت كشور و زندگی عموم شهروندان پشت كرده است. ازاین رو دولت با نهایت جدیت با این افراد برخورد خواهد نمود.
مردم عزیز كشور می توانند لیست كالاها را ببینند و اگر در هنگام خرید با گرانفروشی مواجه گشتند اول آنكه از خرید آن كالا خودداری كنند و دوم اینكه با عنایت به مسولیت شهروندیشان بی درنگ مبحث را با سازمان تعزیرات اعلام كنند.بخش خصوصی مطمئن باشد كه دولت اقتصاد شفاف و ضدفساد را می خواهد كه همان مطالبه جدی آنهاست و به مردم هم اطمینان می دهیم كه بازارها لحظه به لحظه رصد می گردد. از رسانه ها كمك می خواهیم كه مثل همیشه مردم را آگاه كنند. حضور موثر آنها راه را برفساد و رانت جویی می بندد.

1397/04/09
20:49:00
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , خرید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور