با ابلاغ جهانگیری؛

بندر كاسپین بعنوان مرز دریایی شناخته شد

بندر كاسپین بعنوان مرز دریایی شناخته شد شمال صنعت: معاون اول رئیس جمهور، مصوبه دولت در خصوص شناخته شدن بندر كاسپین بعنوان مرز دریایی برای تردد كالا و مسافر را، به وزارت راه و شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ نمود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، ابلاغیه شناخته شدن اسكله بندر كاسپین در استان گیلان را بعنوان مرز رسمی و مجاز دریایی برای ورود و خروج وسایل نقلیه، كالاها و مسافر به دستگاه های ذیربط (وزارت كشور، وزارت راه و شهرسازی و شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی) ابلاغ نمود.
بر اساس این گزارش، هیات وزیران در جلسه بیست و دوم خرداد امسال به پیشنهاد كارگروه ذی ربط در كمیسیون امور زیربنایی دولت، تبصره یك ماده ۱۰۳ امور گمركی مصوب سال ۱۳۹۰ مجلس را بررسی كرد و شناخته شدن بندر كاسپین را بعنوان مرز رسمی به تصویب رساند.
گفتنی است این مصوبه به كلیه دستگاهها و نهادهای دولتی و سایر دستگاه های زیرمجموعه قوای قضائیه و مقننه هم جهت اطلاع ابلاغ گردیده است.
خاطرنشان می گردد بندر كاسپین به منطقه آزاد انزلی متعلق بوده و در ۲۳ اسفند ماه سال قبل تفاهم نامه ای میان سازمان منطقه آزاد انزلی با سازمان نبادر و دریانوردی به امضا رسید كه بر مبنای آن، وظایف و حیطه اختیارات این دو سازمان در دو بندر انزلی و كاسپین به صرت جزء به جزء تشریح شده است.


1397/03/24
12:37:50
5.0 / 5
5597
تگهای خبر: دستگاه , مناطق آزاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور