هزینه ۱۰۰ میلیارد دلاری پولدارها برای سوخت های فسیلی

هزینه ۱۰۰ میلیارد دلاری پولدارها برای سوخت های فسیلی شمال صنعت: در آستانه نشست گروه ˮجی ۷ˮ در كانادا، یك گزارش نشان داد كشورهای صنعتی دنیا با وجود وعده ای كه برای آخر دادن به یارانه های سوخت فسیلی تا سال ۲۰۲۵ داده اند، هر سال حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار برای مصرف نفت، گاز و زغال سنگ هزینه می كنند.به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، انگلیس، كانادا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن و آمریكا كه گروه "جی ۷" را تشكیل می دهند، در سال ۲۰۱۶ متعهد شدند تا سال ۲۰۲۵ به حمایتشان از سوخت های فسیلی آخر دهند.

اما یافته های مطالعات موسسه توسعه خارجی انگلیس (ODI) نشان داد این كشورها حداقل ۱۰۰ میلیارد دلار در سال برای پشتیبانی از سوخت های فسیلی در داخل و خارج از كشور در سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ هزینه كرده اند.

محققان هر یك از این كشورها را در زمینه شفافیت، تعهدات و وعده هایش و همینطور پیشرفت به سمت آخر دادن به استفاده، حمایت و تولید سوخت های فسیلی مورد بررسی قرار داد. فرانسه با ۶۳ امتیاز، بالاترین رتبه را به دست آورد و بعد از این كشور، آلمان با ۶۲ امتیاز، كانادا با ۵۴ و انگلیس با ۴۷ امتیاز قرار گرفتند.

آمریكا به علت حمایت خود از تولید سوخت فسیلی و خروج از توافق جهانی ۲۰۱۵ پاریس برای مقابله با تغییرات جوی، از ۱۰۰ امتیاز، نمره ۴۲ را به دست آورد كه پایین ترین امتیاز بود.
1397/03/15
15:17:47
5.0 / 5
4283
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور