ورود روستاییان به چرخه تولید پوشاك از پاییز

ورود روستاییان به چرخه تولید پوشاك از پاییز شمال صنعت: معاون سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی از آغاز تولید پوشاك در مناطق محروم و روستایی در طرح تولید پوشاك از آذرماه سال جاری اطلاع داد.


فرشاد مقیمی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به تفاهم نامه صورت گرفته بین سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، سازمان برنامه و بودجه و بانك كشاورزی اظهار نمود: بعد از امضای تفاهم نامه طرح توسعه تولید پوشاك در مناطق محروم و روستایی ساختار طرح هم مشخص و قرار شد تولیدكننده روستایی همراه با شركت پشتیبان استانی و شركت پشتیبان ملی كار خویش را آغاز كند.
وی ادامه داد: در این طرح قرار بر این شده روستاییان فقط در مقوله دوخت پوشاك اقدام نمایند و هیچ دغدغه ای در ارتباط با تامین مواد اولیه و بازار فروش نداشته باشند تا بدین ترتیب مشاركتی ملی در تامین بازار ۱۲ میلیارد دلاری پوشاك كشور شكل بگیرد.
معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران با اشاره به فعالیت شركت پشیتبانی و استانی شركت پشتیبانی ملی در طرح توسعه تولید پوشاك در مناطق محروم و روستایی بیان كرد: قرار شده شركت پشتیبان استانی موضوعات برش كاری با تجهیزات روز، تامین مواد اولیه، جمع آوری، شست وشو، بسته بندی و فروش را انجام دهد و شركت پشتیبان ملی هم به مباحثی نظیر تحقیقات میدانی، طراحی لباس و مد، برندسازی، بازارسازی در داخل و خارج كشور، نظارت و تولید فروشگاه زنجیره ای برای فروش بپردازد.
وی با بیان این كه روستاییان از آذرماه سال جاری تولید پوشاك را به صورت سازماندهی شده آغاز می كنند و در بهمن ماه محصولات تولید شده روانه بازار می شوند، اظهار داشت: باید بدانیم كه بازار پوشاك در كشور معادل ۱۲ میلیون دلار است و طی چند سال آینده تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت؛ ازاین رو باید در جهت تامین بخش عمده ای از این ظرفیت گام برداریم.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، تفاهم نامه طرح تولید پوشاك در مناطق محروم و روستایی بین بانك كشاورزی، سازمان برنامه و بوده و سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران در دستور كار قرار گرفت و اخیرا ساختار اجرای این طرح تعیین شده است.
گفتنی است؛ سرانه صادرات پوشاك در ایران معادل ۸۹ سنت است، در حالیكه این نرخ در كشورهای چین و تركیه به ترتیب معادل ۸۰ و ۱۴۰ دلار است و حداقل انتظار این می رود كه سرانه سالانه صادرات پوشاك ایران به ۴۰ دلار برسد. یكی از مسائلی كه باعث در دستور كار قرار گرفتن طرح توسعه تولید پوشاك در مناطق روستایی و محروم شده این است كه صنایع پوشاك از مزیت بسیار بالایی در كشور برخوردار می باشند و با تخصیص تسهیلات و رفع موانع موجود می توان بخش قابل توجهی از پوشاك را توسط تولیدكنندگان داخلی تامین كرد.1397/03/14
23:53:37
5.0 / 5
5151
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور