یك مقام مسئول خبر داد؛

آغاز طرح ضیافت برای آرامش بازار در ماه رمضان، لیست كالاهای مشمول

آغاز طرح ضیافت برای آرامش بازار در ماه رمضان، لیست كالاهای مشمول شمال صنعت: مدیركل امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: طرح ضیافت با هدف تأمین آرامش بازار در ماه رمضان از هجدهم اردیبهشت ماه شروع شده و اجرای آن تا آخر این ماه ادامه دارد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا كلامی، تصریح كرد: بر مبنای برنامه ریزی انجام شده عرضه برنج، شكر، روغن نباتی، گوشت مرغ، گوشت قرمز منجمد و تخم مرغ، فرآورده های لبنی و خرما در دستور كار است.
وی خاطرنشان كرد: علاوه بر تخفیف فرآورده های لبنی و سایر صنایع تولیدی پرتقاضا به میزان ۵ تا ۱۵ درصد، عرضه این اقلام هم افزایش یافته است.
كلامی با تاكید بر تامین و توزیع خرمای مورد نیاز استان ها در فروشگاه های سازمان مركزی تعاون روستایی و فروشگاه های تعاونی و زنجیره ای با قیمت ۵ تا ۱۵ درصد زیر نرخ بازار اظهار داشت: زولبیا و بامیه هم توسط واحدهای صنفی با رعایت نرخ مصوب به فروش می رسد.
مدیركل امور اقتصادی و سیاست های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ درباره شبكه و مباشرین توزیع هم اظهار داشت: تعیین شیوه، شبكه و مباشرین توزیع توسط كمیسیون تنظیم بازار استان و اعلام فهرست مباشرین به سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان به منظور پایش و نظارت دقیق و مستمر انجام می گردد.
به گفته كلامی مسؤولیت نظارت بر بازار بر عهده سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولید كنندگان، سازمان تعزیرات حكومتی و اتاق اصناف است.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه این اقدام در جهت سیاست دولت تدبیر و امید در خصوص حفظ آرامش بازار و تامین اقلام پرمصرف ایام ماه رمضان انجام شده است، اظهار داشت: كارگروه تنظیم بازار طرح ضیافت را با همكاری وزارت جهاد كشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و استانداران سراسر كشور به همراه سازمان پشتیبانی از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، سازمان تعزیرات حكومتی و مباشرین تامین و توزیع، در دستور كار قرار داده است.

1397/03/04
14:20:30
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور