پاشینیان: علاقه داریم همكاری اقتصادی میان ایران و ارمنستان را فعال نماییم

پاشینیان: علاقه داریم همكاری اقتصادی میان ایران و ارمنستان را فعال نماییم شمال صنعت: نخست وزیر جدید ارمنستان اظهار داشت: من پیش از این به اصفهان و تهران سفر و با ارامنه ایران صحبت كرده و احترامی را كه در ایران دارند از نزدیك دیده ام.


نیكول پاشینیان در گفت وگو با ایسنا اضافه كرد: امكاناتی كه ارامنه ایران داشتند برایم جالب بود و باید از مردم و دولت ایران تشكر كنم.
پاشینیان كه پیش از این روزنامه نگار و سردبیر روزنامه زمان ارمنی، پرمخاطب ترین روزنامه ارمنستان بود، در این مدت با استفاده از فیس بوك به صورت مستقیم با مردم در ارتباط بوده و در نخستین روز استقرار در كاخ نخست وزیری هم با گزارش زنده از درون كاخ، مردم را در جریان كارهای خود قرار داد. وی در این باره اظهار داشت: پایانی برای گزارش های فیس بوكی تعیین نكرده ام؛ این گزارش ها همیشه خواهد بود و دلیلی برای نبودن شان نیست.
پاشینیان كه كمتر از یك هفته قبل پس از یك انقلاب بدون خشونت موفق شد قدرت را در ارمنستان به دست بگیرد، در ادامه این گفت وگو اظهار نمود: ظرفیت همكاری اقتصادی میان ایران و ارمنستان بسیار زیاد است و ما علاقه داریم كه این ظرفیت ها را به صورت واقعی فعال نماییم.
وی اضافه كرد: امیدوارم بتوانیم مبادلات ایران و ارمنستان را افزایش دهیم، چون برای هر دو ملت مفید می باشد. ما در زمینه صنایع دفاعی، گاز و توریسم آماده سرمایه گذاری ایران هستیم و تلاش می نماییم مسیر صادرات محصولات كشاورزی و گوشت را به ایران تسهیل نماییم. ما علاقه زیادی داریم كه این روابط را به سطح جدیدی برسانیم و من مطمئنم این علاقه متقابل در ایران هم وجود دارد.
رهبر انقلاب ارمنستان اظهار داشت: من هنوز هیچ كاری نكرده ام اما اقتصاد رونق گرفته است چون در این مدت به گمرك و بقیه ادارات دستور داده ام برای كار مردم مانع تراشی نكنند.
وی ادامه داد: مردم از تغییرات شگفت زده هستند. چون كاری كه باید پنج روز در گمرك طول می كشید در عرض پنج دقیقه انجام می گردد. همین مقدار كه دولت برای مردم مانع تراشی نكند، برای شروع كافی است.1397/02/26
15:26:46
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: اقتصاد , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور