انجمن جهانی فولاد اعلام كرد؛

افزایش تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۷

افزایش تولید فولاد خام ایران در سال ۲۰۱۷ شمال صنعت: انجمن جهانی فولاد، رشد فولادخام ایران را در ماه آگوست ۲۰۱۷، حدود ۱۵.۱درصد و در ۸ ماهه میلادی امسال را ۱۵.۱۷درصد اعلام نمود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر از نقل از وزارت صنعت، بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد (World Steel Association)، ایران از ابتدای ماه ژانویه تا پایان ماه آگوست۲۰۱۷ میلادی، ۱۳ میلیون و ۴۴۷هزار تن فولاد خام تولید كرد كه نسبت به مدت مشابه ۲۰۱۶ میلادی (۱۱ میلیون و ۶۲۱ هزار تن)، ۱۵.۷ درصد رشد نشان می دهد.
همچنین در ماه آگوست۲۰۱۷ میلادی، تولید فولاد خام ایران با رشد ۱۵درصدی به یك میلیون و ۷۵۰هزار تن فولاد خام رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته یك میلیون و ۵۲۰هزار تن بود.
۶۷ كشور فولادساز جهان در ۸ ماهه نخست میلادی، یك میلیارد و ۱۲۱ میلیون و ۷۳۸ هزار تن فولاد خام تولید كردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته یك میلیارد و ۶۹ میلیون و ۲۴۷ هزار تن بود كه ۴.۹ درصد رشد كرده است.
همچنین میزان تولید ماه آگوست۲۰۱۷ فولادسازان جهانی (۱۴۳ میلیون و ۵۸۰ هزار تن) نسبت به میزان تولید ۲۰۱۶ (۱۳۵ میلیون و ۱۱۷هزار تن) نشان می دهد كه این روند ۶.۳ درصد افزایش یافته است.
بر اساس این گزارش، در ۸ماهه نخست میلادی ۵ كشور نخست تولید كننده فولاد خام جهانی به ترتیب چین (۵۶۶میلیون و ۴۰۵ هزار تن)، ژاپن (۶۹ میلیون و ۶۴۴ هزار تن)، هند (۶۶میلیون و ۴۵۹ هزار تن)، امریكا (۵۴میلیون و ۷۰۳ هزار تن) و كره جنوبی (۴۷ میلیون و ۱۲هزار تن) بودند.


 

1396/07/01
23:14:36
5.0 / 5
5145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور