رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی:

فعال سازی معادن فاقد مشكل زیست محیطی در اولویت قرار گیرد

فعال سازی معادن فاقد مشكل زیست محیطی در اولویت قرار گیرد شمال صنعت: سمنان - رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی بابیان اینكه باید ظرفیت های معدنی قابل استفاده در استان سمنان شناسایی شود، اظهار داشت: فعال سازی معادن فاقد مشكل زیست محیطی در اولویت قرار گیرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، راضیه لك عصر شنبه در دیدار با استاندار سمنان به میزبانی سالن غدیر استانداری بابیان اینكه فعال سازی معادن فاقد مشكل زیست محیطی در اولویت دولت قرار گیرد، اظهار داشت: با احصاء ظرفیت های موجود در استان ها می توانیم به حركت قطار تولید اشتغال در كشور سرعت بیشتری بخشیم.
وی از تخصیص اعتبارات لازم برای سازمان زمین شناسی كشور اطلاع داد و اضافه كرد: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی می تواند در آزادسازی معادن بلوكه شده در اختیار دولت مؤثر باشد.
رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور بابیان اینكه استان سمنان از ظرفیت های خوبی در حوزه معادن برخوردار است، اظهار داشت: در سطح وزارت خانه هم فعالیت های معادن دنبال می گردد اما یكی از موانع موجود در این راه تأمین آب است كه باید برای آن چاره ای تدبیر شود.
لك در ادامه خاطرنشان كرد: در طرح آمایش سرزمین می توان احداث واحدهای فراوری معادن را به درستی جانمایی و برای آن برنامه ریزی های لازم را اتخاذ نمود.
وی از امضا تفاهم نامه همكاری میان سازمان های حفاظت محیط زیست و زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور در شش ماده در اردیبهشت ماه جاری اطلاع داد و اضافه كرد: باید معادن قابل بهره برداری شناسایی و آن ها را به صنایع زیردستی تبدیل كرد كه دراین بین همكاری همه جانبه نهادهای اجرایی با سازمان زمین شناسی ضروری می باشد.

1397/02/17
13:00:26
5.0 / 5
4822
تگهای خبر: معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور