مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خبر داد

توزیع لوازم كاهنده مصرف آب در استان ها

توزیع لوازم كاهنده مصرف آب در استان ها شمال صنعت: مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كشور اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده و در جهت كاهش مصرف آب قرار شده تا تجهیزات كاهنده مصرف در بعضی از استان ها در اختیار متقاضیان قرار گیرد و هزینه آن در قبوض آب به صورت بلند مدت از این مشتركان دریافت شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز امروز در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی های آب و فاضلاب كشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه تجهیزات كاهنده مصرف به راحتی می تواند ۲۰ درصد مصارف خانگی را كم كند، اظهار نمود: با عنایت به شرایط كم آبی سفارش می گردد كه مشتركان مدیریت مصرف را سرلوحه كار خود قرار دهند چراكه به راحتی می توان با كاهش ۲۰ درصدی مصرف شرایط پیك را مدیریت كرد.

وی اضافه كرد: عموما ۷۵ درصد مشتركان آب رعایت الگوی مصرف دارند و در صد كمی از مشتركان هستند كه می توان آنها را پرمصرف خطاب كرد. البته در شهرهایی كه تنش آبی وجو د دارد، تلاش كرده ایم با انجام اقداماتی همچون مدیریت فشار كاهش آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرایط را متعادل تر نماییم.

مدیرعامل شركت آب و فاضلاب كشور با اشاره به اقدامات انجام شده به شركت آب و فاضلاب برای پشتیبانی از تولید داخلی اظهار داشت: فلسفه جشنواره فعلی این است كه شركت های كوچك و متوسط مقیاس را دور هم جمع و از تولیدات این شركت ها حمایت نماییم. همینطور شركت های دانش بنیان را با كسانی كه قصد سرمایه گذاری در این حوزه دارند، نزدیك نماییم تا بتوان ساخت تولید داخل را از مرحله پایلوت یا مقیاس كوچك به تولیدات صنعتی تبدیل كرد.

جانباز همینطور در مورد جزئیات طرح قطع آب مشتركان پرمصرف اظهار نمود: پیشنهادی در كارگروه تخصصی سازگاری با كم آبی مطرح شده كه در صورت تصویب مشتركان پرمصرف در گام نخست جریمه می شوند و در صورت ادامه انشعاب آنها قطع خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه هفته گذشته پیشنهادی برای جریمه مشتركان پرمصرف به این كارگروه تخصصی تقدیم شد كه در هفته جاری یا هفته آینده تصویب خواهد شد، اظهار داشت: در صورت تصویب و اجرا، بین ۱۰ تا ۲۰ درصد شاهد بازدارندگی خواهیم بود؛ به گونه ای كه جریمه مشتركان در پله های نخست ۱۰ تا ۲۰ درصد است و در پله های بالا یعنی مشتركانی كه آب مصرفی آنها چند برابر الگوی مصرف باشد، تعرفه ها به قیمت تمام شده آب می رسد.
1397/02/16
12:21:25
5.0 / 5
4472
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور