خطر ریزش قیمت نفت همزمان با تداوم روند صعودی بازار

خطر ریزش قیمت نفت همزمان با تداوم روند صعودی بازار شمال صنعت: قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر نگرانیها نسبت به احتمال بازگشت تحریم های واشنگتن ضد ایران، افزایش یافت با اینهمه افزایش تولید آمریكا، روند رشد قیمتها را محدود نگه داشت.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریكا برای تحویل در ژوئن ۴۵ سنت یا ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۶۷.۷۰ دلار در هر بشكه رسید.
بهای معاملات آتی نفت برنت در بازار لندن ۲۹ سنت یا معادل ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۷۳.۴۲ دلار در هر بشكه رسید.
فضا در بازارهای معاملات فیزیكی هم بسیار مثبت شده و نفت دوبی و مالزی در آوریل به ترتیب ۶۸.۲۷ دلار و ۷۵.۷۰ دلار در هر بشكه معامله شدند كه بالاترین قیمت آنها از نوامبر سال ۲۰۱۴ بود.
بر مبنای گزارش رویترز، تحریمهای بین المللی ضد ایران در ژانویه سال ۲۰۱۶ در جهت توافق میان تهران و شش قدرت غربی برای محدود شدن فعالیت هسته ای، برچیده شد. اما دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا به انگلیس، فرانسه و آلمان تا ۱۲ مه فرصت داده تا آنچه را كه وی نقصها توافق عنوان می كند، اصلاح كنند یا وی تحریم ها ضد ایران را دوباره بازخواهد گرداند.
طبق آمار وزارت نفت، صادرات نفت ایران در آوریل به ۲.۶ میلیون بشكه در روز صعود كرد كه بالاترین ركورد از زمان برچیده شدن تحریمهاست. چین و هند بیش از نیمی از نفت ایران را خریده اند.
اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در ساكسو بانك برآورد كرد در صورت بازگشت تحریمهای آمریكا ضد ایران، صادرات این كشور ممكن است ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشكه در روز كاهش پیدا كند.
با این همه بعضی از تحلیلگران می گویند ریسك افت شدید قیمتها وجود دارد زیرا خیلی از معامله گران نفتی روی بازگشت تحریمها حساب بازكرده اند.
بانك سیتی در یادداشتی خطاب به مشتریانش نوشت: اگر تنشهای ژئوپلیتیكی فروكش كند یا اختلالات عرضه كمتر از حد انتظارات باشد، احیانا شاهد تصحیح شدید قیمت نفت به میزان ۵ دلار یا بیشتر خواهیم بود.
در این بین، عوامل دیگری همچون رشد ارزش دلار و افزایش تولید آمریكا وجود دارند كه مانع از افزایش بیشتر قیمتهای نفت شده اند.
طبق گزارش موسسه امریكن پترولیوم، ذخایر نفت خام آمریكا در هفته منتهی به ۲۷ مارس، ۳.۴ میلیون بشكه افزایش یافته و به ۴۳۲.۵۷۵ میلیون بشكه رسیده است. افزایش ذخایر نفت آمریكا به علت رشد فزاینده تولید این كشور بوده كه یك چهارم نسبت به دو سال قبل افزایش یافته و به ۱۰.۶ میلیون بشكه در روز صعود كرده است.1397/02/12
14:37:14
5.0 / 5
4347
تگهای خبر: تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور