گمرك ایران اعلام كرد:

كاهش واردات خودرو در اولین ماه سال جدید

كاهش واردات خودرو در اولین ماه سال جدید به گزارش شمال صنعت گمرك ایران از كاهش ۷۳ درصدی واردات خودرو طی فروردین ماه سال جاری اطلاع داد و اعلام نمود در این مدت یك هزار و ۳۴ دستگاه خودرو با استفاده از گمركات وارد كشور شده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، ️گمرك ایران از كاهش ۷۳ درصدی واردات خودرو طی فروردین ماه سال جاری اطلاع داد و اعلام نمود در این مدت یك هزار و ۳۴ دستگاه خودرو با استفاده از گمركات وارد كشور شده است.
️بر اساس آمار گمرك ایران طی فروردین ماه سال جاری تعداد یك هزار و ۳۴ دستگاه خودرو به ارزش ۲۳ میلیون و ۶۵۱ هزار دلار به كشور وارد شده كه نسبت به مدت مشابه سال پیش از نظر تعداد ۷۳ درصدی و از حیث ارزش ۷۷ درصد كاهش داشته است.
️همچنین طی ۱۲ ماهه سال ۹۶ تعداد ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودرو به ارزش یك میلیارد و ۸۳۸ میلیون و ۸۵۱ هزار دلار به كشور وارد شد كه نسبت به سال ۹۵ از نظر تعداد ۸ و ۶۶ صدم درصد و از حیث ارزش ۸ و ۴۴ صدم درصد كاهش را نشان داده است.
بنابراین گزارش، تمامی كالاها و بخصوص تك تك خودروهای وارداتی در سال ۹۶ و فروردین ماه سالجاری مجوز ثبت سفارش دارند. مجوز های ثبت سفارش به صورت كدهای ۸ رقمی به صورت الكترونیكی از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت و در سامانه گمرك بارگذاری می گردد و در صورت عدم عرضه مجوز ثبت سفارش، در گام اول امكان اظهار كالا در سامانه جامع گمركی وجود ندارد.
️در خصوص ترخیص خودروهای وارداتی علاوه بر دریافت مجوز ثبت سفارش پیش از اظهار به گمرك، بعد از اتمام تشریفات گمركی و در موقع خروج هم ضمن عرضه vin خودروهای وارداتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت در موقع خروج خودروها، گمركات نسبت به دریافت تاییدیه مجدد مشخصات خودروها و مجوزهای ثبت سفارش و نمایندگی های رسمی خودروهای وارداتی به صورت سیستمی اقدام می كنند كه مجوز ثبت سفارش و تاییدیه ۷۰ هزار و ۷۵ دستگاه خودروی وارداتی در سال ۹۶ در بانك اطلاعاتی گمرك ثبت شده و مستندات آن موجود است.
️همچنین با كمك گمرك الكترونیك، گواهی های ترخیص خودرو هم به صورت الكترونیكی با استفاده از سامانه جامع گمركی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جهت شماره گذاری خودرو در اختیار مراكز شماره گذاری خودرو قرار می گیرد.
 

1397/02/02
14:49:00
5.0 / 5
4543
تگهای خبر: ارز , تجارت , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور