پیش فروش سكه به بورس كالا می آید؟

پیش فروش سكه به بورس كالا می آید؟ شمال صنعت: در حالیكه روز گذشته پیش فروش سكه در بانك ها متوقف گردید رییس سازمان بورس امروز اظهار داشت: با بانك مركزی وارد مذاكراتی شده ایم كه معاملات سكه به بورس كالا بیاید.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، روز گذشته خبرهایی رسید كه بانك مركزی از بخشی از سیاست خود درباره پیش فروش سكه منصرف شده و به توقف پیش فروش یك ماهه دست زده است. در حالی گمانه زنی هایی درباره توقف پیش فروش سكه در سررسید سه ماهه وجود داشت كه برخی معتقدند افزایش قیمت سكه در ایام اخیر كه تا یك میلیون و ۸۷۰ هزار تومان در روز گذشته پیش رفت و جای اختلاف قیمت با پیش فروش یك ماهه كه حدود یك میلیون و ۵۹۰ هزار تومان و سه ماهه كه یك میلیون و ۵۴۰ هزار تومان است، می تواند از عوامل توقف سررسید یك ماهه و احیانا سه ماهه باشد، چراكه تقاضا برای خرید سكه را بالا برده است. در عین حال كه برخی منابع از چند میلیونی شدن تعداد سكه های پیش فروش شده اطلاع داده اند كه این روند باعث تحت تاثیر قرار دادن ذخایر ارزی می گردد.
اما امروز رییس سازمان بورس گفته كه سازمان بورس با بانك مركزی وارد مذاكراتی شده است كه تمام معاملات سكه به بورس كالا بیاید. اما این مورد هنوز قطعی نیست.
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار اظهار داشت: بازار سرمایه در تلاش است معاملات سكه را با كمك بانك مركزی به بورس كالا بیاورد. شاپور محمدی در حاشیه نمایشگاه بورس اظهار نمود: خوشبختانه صحبت ها و تعاملاتی با بانك مركزی برای این مورد انجام شده است. از آنجایی كه شفافیت بازار سرمایه بالاست كمك می نماید تا قیمت سكه واقعی شده و به صورت منظم تری معامله شود.
محمدی ادامه داد: از این حیث بانك مركزی و دولت معتقدند با تعامل می توانند شرایط مطلوبی را به وجود آورند. امید است با تمركز بر بورس كالا معاملات كل سكه كشور در شرایط مناسبی صورت گیرد تا بتوانیم به كسانی كه قصد سرمایه گذاری مناسب دارند كمك نماییم تا از این بازار بهره مند شوند.
دبیر شورای عالی بورس مرتبط با فروش سكه با استفاده از بانك ها اظهار داشت: این یك مكانیسم است. بانك مركزی برروی این مورد هم سیاست گذاری هایی دارد، می توانیم با تعامل این ارتباط را هم برقرار نماییم. تلاش این است كه فروش سكه در وضعیت با سامانی انجام شده و در بورس كالا حضور داشته باشد.1397/01/30
15:41:09
5.0 / 5
4844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور