معاون سازمان توسعه تجارت خبر داد؛

سامانه جامع تجارت خارجی راه اندازی شد

سامانه جامع تجارت خارجی راه اندازی شد به گزارش شمال صنعت معاون توسعه صادرات كالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران از راه اندازی سامانه جامع تجارت خارجی در كشور آگاهی داده است.به گزارش شمال صنعت به نقل از سازمان توسعه تجارت، محمدرضا مودودی افزود: ایجاد سامانه مزبور از اقدامات مهم سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه توسعه صادرات و بهبود روند تجارت خارجی در كشور است.
وی در ادامه تسهیل فرآینده تجارت خارجی در قالب سامانه الكترونیكی را امری ضروری دانست و اظهار داشت: در حال حاضر دریافت مجوزهای متعدد و مختلف از موانع مسیر حركت فعالان اقتصادی در حوزه تجارت خارجی اعم از صادرات و واردات است.
معاون توسعه صادرات كالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام اینكه فرآیند تكمیل سامانه جامع تجارت خارجی مراحل نهایی خود را می گذراند، گفت: این سامانه گامی به سوی كاهش بروكراسی اداری، افزایش ضریب رضایتمندی فعالان اقتصادی، شفافیت و مواردی از این دست خواهد بود.
وی همچنین افزایش حجم مشوق های صادراتی را از دیگر برنامه های سازمان توسعه تجارت ایران دانست و افزود: صادرات به عنوان عاملی زیربنایی در توسعه تولیدات داخلی و اشتغالزایی در جامعه است كه نقش مهمی را در توسعه اقتصادی بازی می كند.
مودودی با تاكید بر حمایت از فعالیت های صادراتی در كشور اظهار داشت: بدون شك گذر رونق اقتصادی، اشتغال، پویایی تولید امروز از مسیر صادرات می گذرد.
این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت یادآور شد: بدون شك چرخ صادرات با كاهش نرخ بهره بانكی، واقعی سازی نرخ ارز، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، تسهیل ورود موقت اقلام مواد اولیه و واسطه ای، راه اندازی خطوط اعتباری، توسعه مشوق های صادراتی و ... تندتر از هر زمان دیگری خواهد چرخید.
 

1396/06/12
22:07:40
5.0 / 5
4806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور