عضو هیات مدیره بانك مركزی اروپا:

ترس از جنگ تجاری از همین حالا به اقتصاد اروپا آسیب می زند

ترس از جنگ تجاری از همین حالا به اقتصاد اروپا آسیب می زند شمال صنعت: بنوا كور- عضو هیات مدیره بانك مركزی اروپا گفت جنگ تجاری كه از سوی آمریكا شروع شده می تواند منجر به ركود جهانی شود و حتی صرف ترسیدن از وقوع آن هم از هم اكنون به اقتصاد آسیب زده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، سرمایه گذاران هنوز مطمئن نیستند كه آیا تنشها در تجارت جهانی سبب وخیم تر شدن روند رو به كاهش اقتصادی خواهد شد یا خیر و این مساله می تواند سبب تاخیر در برنامه خروج از سیاست های محرك بانك مركزی اروپا شود كه هدف از آن، تقویت تورم در منطقه یورو است. كور گفت جنبه های مختلف جنگ تجاری هنوز از سوی بانك مركزی اروپا به بحث گذاشته نشده است و تاثیر این مساله بر روی نرخ تورم تنها در بلندمدت مشخص خواهد شد. با این حال وی خاطرنشان كرد انتظار از اقدامات تلافی جویانه بین آمریكا و شركای تجاری آن، از هم اكنون به وام گیرندگان و سرمایه گذاران صدمه زده است.
كور كه در شهر" كورنوبیو" ایتالیا سخن می راند اظهار داشت: سقوط قیمت سهام در واكنش به تصمیم آمریكا در اعمال تعرفه بر روی واردات فولاد و آلومینیوم و بلاتكلیفی در مورد اقدامات مربوطه، منجر به سخت تر شدن شرایط مالی شده است. وی با اشاره به شبیه سازی صورت گرفته توسط بانك مركزی اروپا اعلام نمود اعمال ۱۰ درصد تعرفه بر روی تمام اقلام وارداتی و صادراتی آمریكا سبب خواهد شد اقتصاد جهانی در همان سال نخست یك درصد كوچك تر شود كه در این بین خود آمریكا در میان كشورهایی خواهد بود كه بیشترین صدمه را خواهند دید و اروپا صدمه نسبتا كمتری خواهد دید.
بانك مركزی اروپا با عنایت به باقی ماندن نرخ تورم در سطح كمتر از ۱.۵ درصد انتظار دارد بتواند به تدریج از ابعاد برنامه ۲.۲۵ تریلیون یورویی خرید اوراق قرضه خود تا آخر امسال بكاهد و نرخ بهره را تا اواسط سال ۲۰۱۹ افزایش دهد. با این حال كاهش در بهای سهام ها و آمارهای ضعیف تر اقتصادی مانند نظرسنجی ها از فعالیت های منطقه یورو سبب شده است عده ای در مورد پایبندی فرانكفورت به برنامه فوق تردید كنند.
كور افزود كه بانك مركزی اروپا قصد بررسی جنگ تجاری را ندارد و مجددا بر موضع این بانك در مورد تداوم سیاست های انبساطی تصریح كرد. وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه آیا این بانك قصد مداخله در جنگ تجاری احتمالی پیش رو را دارد یا خیر گفت این تصمیمی نیست كه امروز قصد انجامش را داشته باشیم.
1397/01/19
14:29:21
5.0 / 5
4595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور