اولویت های ۷ گانه بانك مركزی در سال ۹۷

سیف: تورم در سال آینده هم تك رقمی خواهد بود

سیف: تورم در سال آینده هم تك رقمی خواهد بود شمال صنعت: رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: با حفظ انضباط پولی و مالی دولت، در سال آینده هم تورم تك رقمی خواهیم داشت.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، ولی الله سیف در حاشیه جلسه امروز (یكشنبه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اقدام بانك مركزی در تحقق شعار سال اظهار نمود: دولت در تولید اشتغال دستاوردهای خوبی داشته است. در زمینه تولید هم دولت و نظام بانكی به همراه سایر دستگاه ها دستاوردهای خوبی داشته است. اقدام نظام بانكی درحمایت از بنگاه های كوچك و متوسط و بردن تولید در اقصی نقاط كشور تاثیر مهمی در رشد اقتصادی كشور داشته است.

وی در ادامه اضافه كرد: رشد اقتصادی كشور در ۹ ماه امسال بدون نفت بالای ۴ درصد بوده است.

سیف با اظهار شادمانی از تداوم تورم تك رقمی خاطرنشان كرد: تورم تك رقمی در سال ۱۳۹۵ به دست آمد. در سال ۱۳۹۶ حفظ شد و با حفظ انضباط پولی و مالی دولت، در سال آینده هم تورم تك رقمی خواهیم داشت.

سیف ادامه داد: انضباط مالی و پولی می تواند تضمین كننده رشد اقتصادی، توسعه اقتصادی و تولید اشتغال شود. دولت دستاوردهای خوبی در سال ۱۳۹۶ در تحقق شعار سال داشته است كه ادامه این فعالیت ها در سال آینده می تواند رفاه بیشتری برای مردم تولید كند.

رئیس كل بانك مركزی در انتها اصلاح نظام بانكداری، استقامت صورت های مالی بانكها، تولید تعادل در دارایی ها و بدهی های بانكها، تولید نظام كنترل ریسك در نظام بانكداری، تعادل مصارف و منابع ارزی كشور و تولید تعادل در نرخ بازار ارز از اولویت های بانك مركزی در سال ۱۳۹۷ است.
1396/12/27
20:00:59
5.0 / 5
4596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور