بانك مركزی انگلیس:

ارزهای مجازی برای مصرف كنندگان پر مخاطره اند

ارزهای مجازی برای مصرف كنندگان پر مخاطره اند شمال صنعت: اندی هلدین- كارشناس ارشد اقتصادی بانك مركزی انگلیس - اعلام نمود هر چند كه ارزهای مجازی برای سیستم مالی خطرناك نیستند، اما مخاطراتی برای مصرف كنندگان انگلیسی دارند.به گزارش شمال صنعت به نقل از رویترز، هلدین در مصاحبه با بی بی سی اظهار داشت: ریسك های بالقوه زیادی در این زمینه وجود خواهند داشت كه یكی از آن ها برای مصرف كنندگان به هنگام خرید اجناس خواهد بود.

ارزش بیت كوین كه شناخته شده ترین ارز مجازی به حساب می آید به ۱۰ هزار دلار در ابتدای سال ۲۰۱۷ و ۲۰ هزار دلار تا اواسط دسامبر رسید. اما بعد از آن قیمت این ارز به سطح ۶۰۰۰ دلاری سقوط كرد و هنوز در حال بهبودهای جزئی است.

نگرانی های هلدین مشابه آن هایی است كه توسط مارك كارنی- رئیس بانك مركزی این كشور در سخنرانی روز جمعه بیان شد، پیش از این دو نفر نیز، سایر مقامات مالی انگلیس نگرانی های مشابهی را مطرح كرده بودند.

بسیاری از سازمان های تنظیم مقررات جهان، نسبت به ارزهای مجازی اخطار داده اند و چین موسسات مالی خویش را از انجام پردازش این ارزها منع كرده است. كارنی گفته بود هنوز گام های زیادی باقی است اما تكنولوژی این ارزها می تواند منجر به بهبود پرداخت ها و شفافیت دارایی ها شود.

هلدین اعلام نمود بانك مركزی انگلیس به پایش ارزهای مجازی ادامه می دهد و ارزهای مجازی كه یك درصد از ثروت جهان را در بر می گیرند خطری برای سیستم مالی جهانی محسوب نمی شوند. وی در پاسخ به این سوال كه آیا حاضر است در این ارزها سرمایه گذاری كند یا خیر پاسخ داد من بسیار ریسك گریز هستم و فكر نمی كنم چنین كاری انجام دهم.
1396/12/17
20:41:47
5.0 / 5
4545
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور