تاثیر مشكلات مالیاتی پالایشگاه ها بر كار پتروشیمی ها

تاثیر مشكلات مالیاتی پالایشگاه ها بر كار پتروشیمی ها شمال صنعت: مدیرعامل شركت پتروشیمی شازند اظهار داشت: متاسفانه بدهی های مالیاتی پالایشگاه های كشور بر روند كاری پتروشیمی ها تاثیر گذاشته است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، ولدخانی در بازدید استاندار مركزی از پتروشیمی شازند و افتتاح واحد ارتقای سیستم كنترل بوتادین و پلی بوتادین عنوان كرد: مجتمع صنعتی پتروشیمی شازند بزرگترین پتروشیمی كشور از نظر تعدد نیروی انسانی و تولید است به نحوی كه سالانه یك میلیون و 900 هزار تن انواع فرآورده تولید می كند.
وی با اشاره به اشتغال 100 هزار نفر با استفاده از پتروشیمی شازند و 4 هزار نیروی كار مستقیم این مجموعه اظهار داشت: بحث اشتغال یكی از مهمترین دستاوردهای این مجموعه بوده است به نحوی كه طی 2 سال اخیر 580 نیرو به مجموعه افزوده شده كه اغلب آنها هم نیروی بومی و از شهرستان شازند بوده اند.
ولدخانی تصر یح كرد: محصولات پتروشیمی شازند بازار داخلی را پوشش می دهد به صورتی كه امسال 450 هزار تن محصول در بازار داخلی فروش رفته است و 300 میلیون دلار هم صادرات انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه سهام شركت در اوایل سال در بورس 240 تومان بوده كه این رقم امروز به بیش از 350 تومان رسیده است و اضافه كرد: شركت پتروشیمی شازند سالانه 23 میلیارد تومان صرف هزینه غذا می كند كه به پیمانكار بومی استان سپرده شده است همینطور 269 میلیارد تومان امسال خرید كالا و خدمات از استان انجام شده است، 197 میلیارد تومان مالیات به استان پرداخت شده است.
مدیرعامل پتروشیمی شازند بیان كرد: مصرف شركت، نفت و خوراك مایع است و روزانه 3 هزار تن مصرف خوراك داریم و به دلایلی كه امكان واردات نیست باید از هر نقطه كشور این خوراك تهیه شود. این امر خود حجم ترافیكی بالایی به همراه دارد. پالایشگاه شازند امكان تامین خوراك پتروشیمی را ندارد و حتی پالایشگاه اصفهان با 265 كیلومتر خط لوله این نیاز را تامین نمی كند و متاسفانه بدهی های مالیاتی پالایشگاه های كشور بر روند كاری پتروشیمی ها تاثیر گذاشته است.
وی در مورد مسئولیت های اجتماعی این مجموعه اظهار داشت: طبق تفاهم نامه صورت گرفته با وزارت بهداشت احداث بیمارستان 160 تختخوابه ظرف سه سال آینده در شهرستان شازند با رقم 40 میلیارد تومان به توافق رسیده است.
ولدخانی با اشاره به پرداخت 15 میلیارد تومان بابت عوارض صدور سند 2500 واحد مسكونی در شهر مهاجران كه تابحال شركت عمران شهر جدید مهاجران و امیركبیر آنرا به انجام نرسانده است، افزود: یكی از برنامه های استراتژیك شركت تامین آب است كه بر همین مبنا طرح جامع آب و پساب شركت تهیه شده است و در حال انتخاب پیمانكار هستیم تا بتوانیم از پساب پالایشگاه و شهر مهاجران و حتی پساب شهر شازند به منظور كاهش برداشت از آب های زیرزمینی استفاده نماییم.
وی در مورد رفع آلایندگی این صنعت اظهار داشت: پتروشیمی شازند صنعت سبز است و به صورت آنلاین پایش می گردد و حتی بازرسی های سرزده هم از این مجموعه انجام می گردد. این شركت دارای 245 هكتار فضای سبز است كه ابیاری آن با پساب انجام می گردد و حتی برق مصرفی شركت هم با استفاده از مجموعه تامین می گردد و به شبكه برق متصل نیست.1396/12/16
18:27:47
5.0 / 5
5339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور