هدف گذاری برداشت ۴۰ میلیون مترمكعب گاز از دو میدان گازی

هدف گذاری برداشت ۴۰ میلیون مترمكعب گاز از دو میدان گازی شمال صنعت: برنامه تامین خوراك پایدار پالایشگاه گازی پارسیان توسط شركت نفت مناطق مركزی ایران در جلسه پیش بینی بهره دهی چاههای شركت نفت مناطق مركزی ایران نیمه اول سال ۱۳۹۷ توسط مدیر عامل این شركت تشریح شد.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، رامین حاتمی با تفكیك برنامه تامین خوراك پایدار برای پالایشگاه گازی پارسیان اظهار نمود: برای تامین خوراك پایدار پالایشگاه پارسیان پنج محور در نظر گرفته شده است كه می توان به طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدانهای پاژن و مدار، احداث مركز تفكیك میدان گازی تابناك و احداث ایستگاه تقویت فشار میدانهای وراوی و هما اشاره نمود.

وی در توضیح این پروژه ها كه تامین كننده گاز مورد نیاز پالایشگاه پارسیان هستند، توضیح داد: در طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدان پازن با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلار سه حلقه چاه تولیدی حفر و یا تكمیل خواهد شد و با نصب تسهیلات سطح الارضی روزانه سه میلیون متر مكعب گاز از آن برداشت می گردد و در برنامه مدت تولید از این میدان روزانه ۲۰ میلیون متر مكعب هدفگذاری شده است. همینطور در طرح ارزیابی و تولید زودهنگام از میدان مدار هم ۴۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد شد و برنامه حفاری دو حلقه چاه تولیدی در دستور كار قرار گرفته است. میزان برداشت از این میدان در برنامه دراز مدت روزانه ۲۰ میلیون متر مكعب است.

مدیر عامل شركت نفت مناطق مركزی ایران مرتبط با پروژه احداث مركز تفكیك میدان گازی تابناك خاطرنشان كرد: در این پروژه سرمایه گذاری ۵۸ میلیون دلار در نظر گرفته شده و برای رفع مشكلات عملیاتی این میدان در جهت كاهش تولید بعضی از چاهها به دنبال افزایش آب تولیدی و همینطور تیرگی رنگ مایعات گازی هدفگذاری شده است كه تولید روزانه ۳۶ میلیون متر مكعب گاز با كیفیت مناسب تضمین خواهد شد.

حاتمی درباره احداث ایستگاههای تقویت فشار وراوی و هما اظهار داشت: در پروژه احداث ایستگاه تقویت فشار هما ۱۷۵ میلیون دلار سرمایه گذاری و تولید گاز بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون متر مكعب در روز طی مدت ۱۴ سال تضمین می گردد. در پروژه احداث ایستگاه وراوی ۷۹ میلیون دلار سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است و تثبیت تولید روزانه هفت تا ۹ میلیون متر مكعب برای مدت ۹ سال هدفگذاری خواهد شد.
1396/12/09
14:24:29
5.0 / 5
4741
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور