جهان چند قطبی با تمرکز بر اقتصاد چند قطبی

جهان چند قطبی با تمرکز بر اقتصاد چند قطبی به گزارش شمال صنعت، رئیس بانک توسعه جدید بریکس خواهان تمرکز بر اقتصاد چند قطبی برای تشکیل جهان چند قطبی شد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دیلما روسف، رئیس بلوک اقتصادی بانک توسعه جدید بریکس خواهان تمرکز بر شکل گیری اقتصاد چند قطبی شد.
روسف در جلسه ای با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سن پترزبورگ، اظهار داشت که شمال جهانی نتوانست به مشکلات جهانی بشریت رسیدگی کند و تصریح کرد که اقتصاد چند قطبی برای مقاومت در مقابل شوک ها و بحران های جهانی مجهزتر است.
روسف اظهار داشت: ما بانکی متفاوت هستیم که توسط کشورهای جنوب جهانی و برای همین کشورها بوجود آمده ایم ازاین رو نمی توانیم شرایطی را برای اعضای خود دیکته نماییم.
وی تصریح کرد که اقتصاد چند قطبی برای دستیابی به چندقطبی واقعی ضروریست و کمک به ایجاد آن یکی از اهداف بانک توسعه جدید بریکس است.
روسف بر اهمیت ارزهای ملی در دنیای چندقطبی تاکید و تصریح کرد که یکی دیگر از تعهدات این بانک تسهیل تسویه با ارزهای ملی است.
او اظهار داشت: این مورد برای کشورهای درحال توسعه که فاقد ارزهای قوی هستند و از نوسانات نرخ ارز رنج می برند، خیلی مهم است.
پوتین از رهبری روسف در بانک تمجید و تصریح کرد که در زمان ریاست وی، بانک برای نخستین بار سود خالص قابل توجهی را ثبت نمود.
او از روسف دعوت کرد تا در مورد توسعه بیشتر بانک گفتگو و ابتکارات مشترک را ازجمله از راه مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) بررسی کند.
این مجمع که از سال ۱۹۹۷ هر ساله در ماه ژوئن برگزار می شود، توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه حمایت و توسط وزارت توسعه اقتصادی سازماندهی می شود.
به گزارش بیزنس، این مجمع سیاستمداران و بازرگانان برجسته جهانی را گرد هم می آورد تا چالش های کلیدی پیش روی روسیه، بازارهای نوظهور و جهان را شناسایی کرده و در مورد آنها با هدف ایجاد چارچوب هایی برای راهکارهای مشترک مشورت کنند.
منبع:

1403/03/19
11:04:12
5.0 / 5
123
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , توسعه , شمال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور