پردرآمدها باید مالیات بیشتری بدهند

پردرآمدها باید مالیات بیشتری بدهند به گزارش شمال صنعت، یک نماینده مجلس اظهار داشت: مالیات کارمندان و کارگران بصورت ماهانه و قبل از واریز حقوق از حسابشان کسر می شود، برای سایر مشاغل نیز باید یک برآورد درآمدی وجود باشد تا برمبنای آن مالیات گرفتن شود.علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با مهر اظهار داشت: باید برمبنای پیشنهادهای دولت و مجلس شورای اسلامی در راستای گرفتن مالیات واقعی از مشاغل خاص اقدامات لازم صورت گیرد. افرادی که درآمدهای بالا دارند باید ملزم به پرداخت مالیات واقعی شوند؛ در این خصوص طی سالهای اخیر اقدامات خوبی انجام شده اما همچنان معتقدیم هم مجلس شورای اسلامی و هم سازمان امور مالیاتی باید برای گرفتن مالیات واقعی و عادلانه تلاش کنند.
وی بیان کرد: مالیات کارمندان و کارگران بصورت ماهانه و قبل از واریز حقوق از حسابشان کسر می شود، برای سایر مشاغل نیز باید یک برآورد درآمدی وجود باشد تا برمبنای آن مالیات گرفتن شود. طی سالهای اخیر سازمان امور مالیاتی کشور با کمک مجلس شورای اسلامی و توجه به قوانینی که درباره ی گرفتن مالیات به تصویب رسیده، اقدامات مثبتی در راه گرفتن عادلانه مالیات انجام داده است.
شهبازی اشاره کرد: قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی و اصلاحات انجام شده در یک سری از قوانین و اقداماتی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر ارزش افزوده و سوداگری و… همگی در مسیری گرفتن مالیات عادلانه انجام شده است در حقیقت هدف اصلی آنست که افرادی که به هر نحوی فرار مالیاتی داشته اند شناسایی شوند و مالیات واقعی خودرا بپردازند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی کشور و وزارتخانه در شناسایی مودیانی که فرار مالیاتی داشته اند به خوبی عمل کرده و ما شاهد می باشیم که این سازمان ها در دریافت مالیات و منابعی که بوسیله مالیات در بودجه های سالانه پیش بینی می شود، موفق عمل کرده اند. البته یک سری اشکالات درباب مودیان مالیاتی وجود دارد که امیدواریم رفع گردد و کشور به سمت و سویی حرکت نماید که مالیات واقعی و عادلانه از افرادی که درآمدهای بالا دارند، گرفتن شود.
شهبازی در ادامه متذکر شد: باید رفتارها و برنامه ریزی ها به شکلی که در مودیان مالیاتی اعتماد و اطمینان لازم به وجود آید و آنها شاهد تأثیر پرداخت مالیات شأن در امورات عمرانی، توسعه ای و پیشرفت کشور باشند، در این صورت افراد تشویق می شوند تا مالیات خودرا پرداخته و از فرار مالیاتی پرهیز کنند. در این صورت رسیدن به هدف گرفتن مالیات واقعی و عادلانه سهل الوصول تر می شود و مشاغل خاص و افرادی که درآمد بالایی دارند به پرداخت مالیات واقعی اقدام می کنند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: باید برای کاهش و به حداقل رسیدن شکاف پرداخت مالیاتی در بخش اصناف با تمرکز بر مشاغل خاص اقدام گردد و به مانند سال قبل تمرکز بر مشاغل خاص باشد.

1403/02/22
14:03:14
5.0 / 5
123
تگهای خبر: ارز , توسعه , سرمایه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور