بورس تهران به نوسانات نرخ ارز واكنش نشان داد

بورس تهران به نوسانات نرخ ارز واكنش نشان داد شمال صنعت: در حالی در هفته های گذشته بورس تهران به افزایش قیمت دلار بی توجه بود كه امروز روند قیمت سهم ها با رشد قیمت دلار همگام شد. سهم های خودرویی امروز توانستند تا نزدیك پنج درصد رشد در قیمت پایانی مواجه شوند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، با اینكه قیمت دلار در هفته گذشته با تلاطم هایی همراه شد و در روزهایی مرز ۴۷۰۰ تومان را شكست، بورس تهران چندان تحت تاثیر این افزایش قرار نگرفت و روند كاهش قیمت سهم ها ادامه پیدا كرد. اما در این هفته با تداوم رشد قیمت ها شاخص كل بورس روند افزایشی به خود گرفته است. امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۲۵ واحد رشد كرد و به رقم ۹۸ هزار و ۳۳ واحدی رسید.

شاخص كل هم وزن هم با ۱۰۲ واحد رشد به عدد ۱۷ هزار و ۶۱۲ دست یافت. شاخص آزاد شناور طی معاملات امروز ۲۲۹ واحد رشد كرد و به رقم ۱۰۵ هزار و ۱۹۰ رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم هر یك به ترتیب ۲۰۳ و ۲۴۹ واحد رشد كردند.

بانك كارآفرینی، آسان پرداخت پرشین، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانی ها و سرمایه گذاری غدیر هر یك به ترتیب ۱۵۹، ۲۹، ۱۹ و ۱۶ واحد در كاهش دماسنج بازار موثر بودند. در طرف مقابل ملی صنایع مس ایران، مدیریت سرمایه گذاری امید و ایران خودرو به ترتیب با ۸۵، ۷۱ و ۳۲ واحد تاثیر، تلاش كردند شاخص ها را نسبت به روز گذشته تقویت نمایند.

امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات، روند قیمت خیلی از سهم ها افزایشی بود به صورتی كه حدودا تمام سهم های اصلی رشد بیش از ۴ درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه كردند. این گروه امروز تاثیر بسزایی در روند شاخص كل بازار داشت. خودرویی ها امروز شاهد معامله ۲۳۳ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۲۹ میلیارد تومان بودند.

در گروه فلزات اساسی هم ۶۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد تومان جابه جا شد. در این گروه تعداد زیادی از سهم ها با افزایش در قیمت پایانی روبرو شدند اما درنهایت سهم هایی كه روند كاهشی را تجربه كرده اند هم كم نبودند.

گروه نفت، كك و سوخت هسته ای هم امروز با روند رشد در قیمت های پایانی اش مواجه گردید و تنها سه نماد در این گروه افت قیمت را تجربه كردند. نیمی از سهم ها در گروه محصولات شیمیایی هم با افزایش قیمت روبرو شدند.

در گروه استخراج كانه های فلزی روند قیمت سهم ها عموما كمتر از دو درصد به سمت بالا یا پایین بود. در این گروه نزدیك به ۳۱ میلیون سهم به ارزش ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

ارزش معاملات بورس تهران به حدود ۱۷۵ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۸۰۶ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۲ هزار و ۳۲۵ نوبت داد و ستد بود.

آیفكس هم با رشد ۶.۹ واحدی روبرو شد و به رقم ۱۰۹۲.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۲۱ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات به عدد ۴۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی رسید. همچون نمادهای اثرگذار روی آیفكس پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس و پالایش نفت لاوان بود.
1396/11/16
15:28:39
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: ارز , بورس , پتروشیمی , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور