معاون وزیر اقتصاد:

پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده است

پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده است به گزارش شمال صنعت، معاون امور بانکی و بیمه وزیر اقتصاد با اعلان اینکه پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده است، اظهار داشت: وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن نیست و پیگیر تامین مالی بخش مسکن می باشد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، عباس حسینی در حاشیه همایش روز ملی بیمه درباره ی این که پرداخت تسهیلات در بانکها متوقف شده است، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات در نظام بانکی متوقف نشده و بانکها تامین مالی می شوند و باردیگر تعهدات خود دراین زمینه را انجام خواهند داد که تا آخر سال پرداخت تسهیلات بانکی ادامه خواهد یافت و نسبت به سال قبل نیز افزایش خواهد داشت.
وی با اعلان اینکه گرفتن سپرده برای پرداخت تسهیلات را بانک مرکزی ممنوع اعلام نموده است، اضافه کرد: بانکهای زیرمجموعه وزارت اقتصاد تمام قوانین و سیاست های دولت را به جد اجرا می کنند.
معاون وزیر اقتصاد درباره ی عمکلرد ضعیف بانکها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن اظهار داشت: وزارت اقتصاد مخالف پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن نیست و پیگیر تامین مالی بخش مسکن می باشد. هم اکنون بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی به تعهدات خود در بخش مسکن پایبند بوده و به اجرا رسانده است. این پروسه از ثبت نام و درخواست متقاضیان آغاز می شود و متقاضیان باید پرداخت بهای خودرا به واریز نمایند و بعد از آن در مرحله بعد این درخواست تسهیلات به شبکه بانکی اعلام گردد و هر جایی که درخواست به شبکه بانکی اعلام شده بانکها خدمات مرتبط را انجام دادند.
حسینی اشاره کرد: تسهیلات به بخش خای اقتصاد طبقه بندی شده است اما برای مثال تعدادی از تسهیلات که در طبقه صنعت قرار گرفته و ثبت شده باید به طبقه تعاونی مسکن ارائه شود بدین جهت این طبقه بندی نیاز به اصلاح دارد.
وی با اعلان اینکه باتوجه به همزمانی ارائه بودجه و برنامه هفتم توسعه اصلاح تعدادی از قوانین بیمه ای ضروریست، افزود: در تدوین بودجه و برنامه هفتم توسعه فرصتی برای اصلاح قوانین بیمه و ارائه خدمات بهتر به مردم به وجود آمده است و اصلاحات قوانین بیمه کارگروهی در دولت با نمایندگان وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و سایر دستگاهها و نهادهای مرتبط تشکیل شده و با همراهی این دستگاهها تلاش داریم مسیر خدمت به مردم را بهتر نماییم.
منبع:

1401/09/13
14:53:07
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور