مدیرعامل شركت بازرگانی دولتی:

موجودی ذخایر گندم و کالاهای اساسی کشور 100 درصدی شد

موجودی ذخایر گندم و کالاهای اساسی کشور 100 درصدی شد به گزارش شمال صنعت، مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: موجودی گندم و سایر کالاهای اساسی در انبارها، سیلوها و مخازن کشور در حداکثر میزان ممکن قرار دارد.به گزارش شمال صنعت به نقل از شرکت تجاری دولتی ایران، سید سعید راد اظهار نمود: خودکفایی در تولید محصولات اساسی و تامین نیازهای کشور از محل تولیدات داخل را در اولویت برنامه هایمان قرار داده ایم و با تمام توان تلاش می نماییم که اتکای کشور به واردات را تا جای ممکن کاهش دهیم.
مدیرعامل شرکت تجاری دولتی ایران اضافه کرد: با عنایت به شرایط بین المللی همچون بحران اوکراین و برای اطمینان خاطر از تامین نیاز کشور، اقدام به افزایش واردات و تقویت ذخایر کالاهای استراتژیک کردیم.
وی افزود: افزایش تولید داخل در کنار واردات مناسب و منطقی موجب شد تا نوسانات بازار کنترل شده و شاهد برقراری آرامش در جامعه باشیم.
راد اضافه کرد: با وجود کاهش صادرات کشورهای تولیدکننده کالاهای اساسی و محدود شدن عرضه این کالاها در عرصه جهانی، در این حوزه به خوبی عمل شد و با تامین محصولات مورد نیاز، علاوه بر پاسخگویی به نیاز بازار، نسبت به تکمیل ذخایر داخلی نیز اقدام کردیم. البته، روند تامین کالاهای اساسی از مبادی تولید، همچنان ادامه دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: موجودی گندم و سایر کالاهای اساسی در انبارها، سیلوها و مخازن کشور در حداکثر میزان ممکن قرار دارد؛ به همین دلیل، بازار داخلی محصولات پرمصرف از وضعیت پایداری برخوردار می باشد و قسمتی از آرامش بازار محصولات اساسی، متأثر از همین ثبات است.


منبع:

1401/08/17
08:43:40
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور