گزارش شمال صنعت؛

کارنامه کالاهای اساسی در مرداد ماه

کارنامه کالاهای اساسی در مرداد ماه به گزارش شمال صنعت، بررسی روند قیمت کالاهای اساسی طی یک سال منتهی به مرداد ماه نشان داده است که بیشترین افزایش قیمت در ارتباط با برنج طارم با ۲۰۳.۶ درصد و کمترین افزایش قیمت در ارتباط با برنج تایلندی با ۱۵.۹ درصد است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بررسی روند قیمت کالاهای اساسی طی ۵ ماه گذشته از سال نشان داده است که باآنکه قیمتها نسبت به مرداد ماه سال ۱۴۰۰ با افزایش قابل توجهی رو به رو شده اند اما نسبت به تیر ماه رشد چندانی نداشته اند و بیشترین رشد قیمت در ارتباط با برنج داخلی هاشمی درجه یک با ۳.۶ درصد بوده است.
تغییرات یک ساله قیمتها / ‏‬رشد ۲۰۳ درصدی قیمت برنج طارم
بر همین مبنا، قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک با ۶۵.۷ درصد افزایش از ۲۴ هزار و ۵۳۱ تومان در مرداد ماه ۱۴۰۰ به ۴۰ هزار و ۶۴۰ تومان در مرداد ماه ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرده است.
قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی هم در مرداد ۱۴۰۱ نسبت به مرداد ۱۴۰۰ با ۱۵.۹ درصد افزایش از ۱۵ هزار و ۵۱۰ تومان به ۱۷ هزار و ۹۷۰ تومان افزایش پیدا کرده است.
همچنین قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا مرداد ۱۴۰۱ نسبت به مرداد ۱۴۰۰، ۲۰۳.۶ درصد افزایش داشته و از ۳۸ هزار و ۴۲۴ تومان به ۱۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک هم طی مدت یاد شده ۱۹۶.۶ درصد افزایش پیدا کرده و از ۳۷ هزار و ۴۴۹ تومان به ۱۱۱ هزار تومان رسیده است.

قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز ۹۱ درصد افزایش پیدا کرده و از ۱۳ هزار تومان در مرداد ۱۴۰۰ به ۲۴ هزار و ۹۰۰ در مرداد ۱۴۰۱ افزایش پیدا کرده است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله هم در مرداد ماه ۱۴۰۱ نسبت به مرداد ماه ۱۴۰۰ به میزان ۶۲.۱ درصد افزایش و از هر کیلوگرم ۱۲۰ هزار و ۹۳۶ تومان به ۱۹۶ هزار تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی طی مدت یاد شده ۳۷.۳ درصد افزایش پیدا کرده و از ۱۳۰ هزار تومان به ۱۷۸ هزار و ۵۹۰ تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه هم در مرداد ماه ۱۴۰۱ نسبت به مرداد ماه ۱۴۰۰ به میزان ۱۰۵.۲ درصد افزایش پیدا کرده و از هر کیلوگرم ۲۷ هزار تومان به ۵۵ هزار و ۴۹۰ تومان رسیده است.
بنابراین بیشترین افزایش قیمت طی یک سال منتهی به مرداد ماه در ارتباط با برنج طارم اعلام با ۲۰۳.۶ درصد و کمترین افزایش قیمت در ارتباط با برنج تایلندی با ۱۵.۹ درصد بوده است.
کاهش قیمت دو محصول در یک ماه
همچنین بررسی قیمت این اقلام اساسی طی یک ماه هم نشان داده است قیمت همه اقلام یاد شده، به جز شکر سفید بسته بندی و گوشت مرغ تازه با کاهش ۲.۳ و ۳.۶ درصدی، در مرداد سال جاری نسبت به ماه قبلش (تیر ماه) افزایش پیدا کرده است.
برنج پاکستانی ۲.۱ درصد، برنج طارم ۳.۴ درصد، برنج هاشمی ۳.۶ درصد، برنج تایلندی ۰.۷ درصد، گوشت گوساله ۳.۸ درصد و گوشت گوسفندی ۰.۳ درصد طی یک ماه افزایش قیمت خورده اند.


منبع:

1401/07/07
12:16:46
5.0 / 5
181
تگهای خبر: كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور