عضو كمیسیون كشاورزی مجلس:

تشکیل وزارت تجاری منجر به نظم در بازار نخواهد شد

تشکیل وزارت تجاری منجر به نظم در بازار نخواهد شد به گزارش شمال صنعت، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: با وجود این که بعضی می گویند اگر وزارت تجاری تشکیل گردد، تنظیم بازار رخ خواهد داد ولی من این عقیده را ندارم.محمد سبزی، نماینده ساوه و زرندیه در مجلس یازدهم در گفت و گو با خبرنگار مهر در پاسخ به این پرسش که تفکیک وزارت صمت و به تبع آن، تشکیل وزارت تجاری می تواند کاری مؤثر باشد؟ اظهار داشت: بنده مخالف تفکیک وزارت صمت به روشی که حالا صحبتش می باشد، هستم.
وی اضافه کرد: بسیاری از کارشناسان با تحقیق و مشورت هایی که داشتند، با تشکیل وزارت تجاری مخالفت کردند. از طرفی، بحث تفکیک وزارت صمت چندین بار در میان نمایندگان مطرح شده که با روی خوش اکثریت مجلس توأم نشده است.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اشاره کرد: از آن جایی که مرتباً حوزه های صنعت و معدن درحال توسعه هستند، من با تفکیک این دو حوزه به عنوان دو وزارتخانه مستقل که البته تجاری آنها هم با خودشان باشد، موافقم، برای اینکه یک وزارتخانه، پاسخگوی این حجم از مطالبات نیست.
سبزی گفت: بعضی می گویند اگر وزارت تجاری تشکیل گردد، تنظیم بازار رخ خواهد داد. من این عقیده را ندارم. بطورمثال قانون انتزاع که تصویب و اجرا شد، آیا اوضاع بهتر شد؟ متأسفانه، تعدادی از صنعت و معدن وارد حوزه کشاورزی شدند و به سبب عدم کارایی، تعدادی از آنها برگشتند؛ حالا هم شاهد مصیبتی در این بخش هستیم.
وی در آخر اشاره کرد: به اعتقاد من، تشکیل وزارت تجاری در وضعیت فعلی، کمکی در وضعیت کشور ایجاد نخواهد کرد.


منبع:

1401/07/02
16:57:33
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بازرگانی , توسعه , صنعت , معدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور