وزیر صمت خبر داد؛

انحصار تولید خودرو تا 1404 کم می شود

انحصار تولید خودرو تا 1404 کم می شود به گزارش شمال صنعت، وزیر صمت اظهار داشت: مطابق برنامه ریزی های انجام شده تا ۱۴۰۴ معادل ۳۰ درصد از تولید خودرو باید توسط خودروسازان دیگری غیر از دو شرکت بزرگ خودروسازی صورت گیرد. از این طریق از تمرکز تولید کم می شود.سید رضا فاطمی امین در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تمرکز تولید در دو شرکت خودروسازی، اظهار داشت: هم اکنون تولید خودرو در ایران متمرکز است و ۹۰ درصد تولید خودرو در کشور توسط دو خودروساز بزرگ صورت می گیرد و سایر خودروسازان سهم ۱۰ درصدی دارند.
وزیر صمت اضافه کرد: مطابق برنامه های تدوین شده، تا سال ۱۴۰۴ تیراژ تولید باید به ۳ میلیون دستگاه برسد و از سویی با عنایت به این که تولید منحصر به دو شرکت شده است، تا ۱۴۰۴ معادل ۳۰ درصد تولید خودرو توسط خودروسازان دیگری غیر از این دو شرکت بزرگ صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: در صورت تحقق این برنامه، از تمرکز تولید هم کم می شود و خودروسازان دیگر هم در این حوزه نقش فعال تری پیدا می کنند.
گفتنی است، یکی از برنامه های وزارت صمت تولید ۳ میلیون دستگاه خودرو تا سال ۱۴۰۴ است؛ آنطور که فاطمی امین از تریبون های مختلف اعلام نموده مطابق برنامه ریزی های انجام شده، مقرر است تا سال ۱۴۰۴، ۳ میلیون دستگاه خودرو تولید و از این میزان یک میلیون دستگاه صادر شود.
بر این اساس، طبق گفته وزیر صمت که باید ۳۰ درصد از تولید توسط شرکت هایی غیر از دو شرکت سایپا و ایران خودرو صورت گیرد، یعنی از تیراژ سه میلیون دستگاهی خودرو در سال ۱۴۰۴، حدود ۹۰۰ هزار دستگاه سهم خودروسازانی غیر از این دو شرکت خواهد بود.


منبع:

1401/06/30
23:12:17
5.0 / 5
292
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور