مسیر مهران-ایلام در ایام جمعه و شنبه یک طرفه است

مسیر مهران-ایلام در ایام جمعه و شنبه یک طرفه است شمال صنعت: معاون مرکز مدیریت راه های کشور اعلام نمود باتوجه به حجم زوار در راه بازگشت از کشور عراق، مسیر مهران-ایلام در ایام 25 و 26 شهریور، بصورت یک طرفه خواهد بود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، با توجه به این که روزهای جمعه و شنبه خیل عظیم زائرانی که از کشور عراق به سمت مرزهای ایران به ویژه بوسیله مرز مهران عزیمت می کنند و ترافیک سنگینی در این محور ایجاد خواهد شد، مسئولان فراجا، از احتمال یک طرفه شدن محور مهران به ایلام آگاهی داده بودند.
در این جهت مهدی مخبر -معاون مرکز مدیریت راه های کشور- به ایسنا اظهار داشت: طبق آمار خروج زوار، تقریباً ۵۰ درصد بازگشت از مرز مهران خواهد بود که حجم بالایی است و بیش از ۶۰ درصد زوار هم با خودرو های شخصی خود آمده اند، بدین سبب بازگشت این حجم مسافر موجب تراکم و ترافیک زیادی در جاده مهران به ایلام خواهد بود. بدین جهت تمهیداتی اندیشیده شده که در این ایام اوج، که روز پیش از اربعین (جمعه ۲۵ شهریور) و روز اربعین (شنبه ۲۶ شهریور) را شامل می شود، مسیر مهران-ایلام بصورت یک طرفه به سمت ایلام صورت گیرد، که هم تردد روان تر باشد و هم اتوبوس ها و ناوگان عمومی بهتر بتوانند سرویس دهی کنند.
او درباره ی وضعیت سایر مسیرهای برگشت نیز توضیح داد: البته تمام مرزها و مسیرهای بازگشت در این روزها پرتراکم خواهند بود اما مشکلی از بابت راه بندان شدن وجود ندارد؛ بیشتر تراکم در راه مهران-ایلام است و بدین جهت این تدبیر برای این مسیر اندیشیده شده است.
معافیت خودرو های مسافری از پرداخت عوارض آزادراهی
قبل از این نیز وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده بود کلیه خودرو های مسافری از پرداخت عوارض آزادراهی کشور معاف هستند؛ درصورت عدم رعایت موضوع توسط شرکت های آزادراهی، اداره کل بهره برداری آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به عنوان متولی نظارت بر امور بهره برداری آزادراه های مشارکتی کشور، مسئول پیگیری و برخورد با متخلفین خواهد بود.1401/06/24
10:30:15
5.0 / 5
204
تگهای خبر: توسعه , خودرو , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور