مدیركل راه و شهرسازی استان:

۱۲ هزار واحد مسکن ملی در خوزستان درحال ساخت است

۱۲ هزار واحد مسکن ملی در خوزستان درحال ساخت است به گزارش شمال صنعت، خوزستان مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان دو کارگزار وجود دارد، اظهار داشت: همچون بنیاد مسکن که درحال ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی است و ستاد اجرایی فرمان امام که درحال ساخت ۲ هزار واحد مسکونی است.داریوش حسینی در گفت و گو با ایسنا در مورد آخرین وضعیت طرح مسکن ملی در استان اظهار نمود: در شهرهای جدید زمینهای ۲۵۰ متری برای متقاضیان نهضت ملی مسکن تخصیص داده شده و برای متقاضیان در این شهرها، زمین تأمین شده است و در این حوزه نگرانی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: هم اکنون برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان در برخی از شهرها درحال شناسایی زمین هستیم. در شهرهایی که زمین دولتی در آنجا وجود ندارد، با فرمانداران شهرستان ها هماهنگی لازم انجام شده است که زمین هایی را برای این طرح اختصاص دهیم و خریداری نماییم.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان خاطرنشان کرد: فرمانداران، جلسات شورای مسکن را به صورت منظم در شهرها برگزار و مشکلات را در مورد این طرح اعلام نمودند.

تعیین تکلیف ۹۴ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن

حسینی اظهار داشت: برپایه ارزیابی که در سطح کشور در ۳۱ مرداد انجام شد، تعیین تکلیف متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در کشور ۹۲ درصد است و این رقم در خوزستان ۹۴ درصد است. یعنی در این حوزه در خوزستان نسبت به کل کشور پیشرفت بیشتری وجود داشته است.

وی اضافه کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان دو کارگزار وجود دارد. همچون بنیاد مسکن که درحال ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی است و ستاد اجرایی فرمان امام که درحال ساخت ۲ هزار واحد مسکونی است.

مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان در مورد وضعیت طرح ملی مسکن در اهواز اظهار داشت: طی ۶ مرحله سامانه باز شد و عملیات ثبت نام صورت گرفت که ۵۴ هزار و ۵۰۰ متقاضی در اهواز ثبت نام کردند و از این تعداد ۳۴ هزار و ۴۷۰ نفر حائز شرایط بودند و ۵ هزار ۸۱۷ نفر از واجدین شرایط رجوع کردند و برای آن پرونده تشکیل شد. همینطور برای ۵ هزار و ۳۶۲ نفر زمین تأمین شده است.

حسینی افزود: برای ۵ هزار واحد مسکونی در شیرین شهر و شهر رامین تأمین زمین شده است و در این حوزه مشکلی وجود ندارد.
1401/06/16
10:36:44
5.0 / 5
241
تگهای خبر: ارز , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور