برنامه راه اندازی ۵۰ هزار خانه در تهران

برنامه راه اندازی ۵۰ هزار خانه در تهران شهرداری تهران با همکاری بنیاد مسکن، سرمایه گذاران و حرفه مندان راه اندازی 50 هزار واحد مسکونی را در دستور کار قرار داده که بنیاد مسکن 10 هزار خانه را می سازد و در ایام گذشته نیز تفاهم نامه تولید 9000 واحد مسکونی با سه ارگان دیگر به امضا رسیده است.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، دولت سیزدهم و شهرداری تهران در امتداد طرح نهضت ملی مسکن از حدود یک سال قبل زمینه های تولید و عرضه مسکن ملکی و استیجاری برای گروه های کم درآمد را در دستور کار خود قرار داده اند.
در این جهت آنطور که سرپرست نوسازی شهرداری تهران گفته، شرایط مبادله تفاهم نامه همکاری مشترک با فعالان صنعت ساختمان برای تولید ۵۰ هزار مسکن فراهم شده و تا کنون ۹۰۰۰ واحد به مرحله امضای تفاهم نامه رسیده است.
اواسط تیرماه امسال، عبدالجلال ایری ـ سخنگوی کمیسیون عمران مجلس از برنامه اجاره داری حرفه ای بمنظور ساماندهی بازار اجاره آگاهی داد. مطابق طرحی که مجلس و دولت تحت عنوان اجاره داری حرفه ای در دستور کار خود قرار داده اند شرکت هایی با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آنها یا ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در زمینه اجاره داری حرفه ای فعالیت خواهند کرد.
از جانب دیگر بنیاد مسکن علاه بر سایر کارهای خود درباب مسکن روستایی، راه اندازی ۱۰ هزار واحد مسکونی در پایتخت را با همکاری شهرداری تهران بر عهده گرفته که تا کنون ۶۰۰۰ واحد به مرحله اجرا رسیده و طی یک ماه آتی ۴۰۰۰ واحد دیگر اجرائی می شود.
هنوز در این خصوص که آپارتمان ها بعد از اتمام از چه طریقی واگذار می شوند صحبتی به میان نیامده اما ممکنست قسمتی از آن بصورت استیجاری در اختیار شهروندان قرار گیرد.
آنطور که حمیدرضا سهرابی ـ معاون مسکن شهری بنیاد مسکن به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفته است، در این پروژه مشارکتی در بعضی از واحدها زمین و ساخت از بنیاد مسکن و پروانه از شهرداری تهران و در بعضی از پروژه ها نیز زمین و پروانه از شهرداری و ساخت برعهده بنیاد مسکن می باشد.
بر طبق این گزارش ۳۰۰۰ واحد از ۱۰ هزار واحد مشارکتی بنیاد و شهرداری با ایجاد قرارگاه سازندگی مسکن در شهر تهران و در منطقه ۱۸ درحال راه اندازی است که در اسفندماه سال قبل کلنگ زنی شد و ۳ هزار واحد نیز در تیرماه سال جاری طی مراسمی با حضور رئیس بنیاد مسکن و شهردار تهران شروع شد. مقرر است تا ۴ هزار واحد نیز در یک ماه آتی شروع شود.1401/05/18
23:15:54
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور