مدیرعامل شركت آب منطقه ای گلستان:

افزایش ظرفیت تامین آبرسانی به شهر گرگان

افزایش ظرفیت تامین آبرسانی به شهر گرگان شمال صنعت: گلستان مدیرعامل آب منطقه ای گلستان از بهره برداری و اتصال 3 حلقه چاه جدید و افزایش ابرسانی شهر گرگان به میزان 60 لیتر بر ثانیه آگاهی داد.


مهندس سیدمحسن حسینی در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه با اشاره به این که تلاشها بصورت شبانه رسانی برای حل مشکل کمبود آب آشامیدنی در گرگان در حال انجام می باشد، اظهار نمود: تمام تلاش خودرا معطوف کرده ایم تا بتوانیم به زودی بخش عمده ای از مشکل را با حمایت های خوب دولت در ماههای اخیر مرتفع نماییم.
وی با اعلان اینکه در ادامه اجرای پروژه های مختلف در این عرصه، بمنظور رفع اشکال کمبود آب آشامیدنی گرگان، سه حلقه چاه جدید به شبکه آبرسانی این شهر متصل شد، اضافه کرد: با بهره برداری از این سه حلقه چاه ۶۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین شبکه آبرسانی گرگان افزوده شده تا شاهد کمتر شدن مشکلات در تامین آب آشامیدنی شهروندان باشیم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گلستان با تاکید بر این که چاه شماره یک "شصت کلاته" به عمق ۲۰۰ متر به همراه ۳۵۰ متر خط انتقال آب و ۶۵۰ متر خط انتقال برق یکی از چاه هایی است که وارد مدار شده است، افزود: برای استملاک زمین، حفاری، اجرای خطوط انتقال آب و برق، راه اندازی اتاقک و منصوبات آن، بیش از ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و ۲۰ لیتر بر ثانیه آبدهی دارد.
حسینی از بهره برداری از چاه شماره دو شصت کلاته با دبی ۲۰ لیتر برثانیه نیز آگاهی داد و اظهار داشت: این چاه ۲۰۸ متر عمق دارد و ۳۵۰ متر خط انتقال آب و همین طور ۶۵۰ متر خط انتقال برق برای آن اجرا شده است که البته آماده سازی این چاه برای بهره برداری، ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در برداشته است.
مدیرعامل آب منطقه ای گلستان از اتصال یک حلقه چاه WF4 به عمق ۲۱۰ متر در شرق گرگان نیز به شبکه آبرسانی گرگان آگاهی داد و افزود: این چاه با هزینه ۹.۶ میلیارد تومان حفر، تجهیز، برقرسانی و با ۲ هزار متر خط انتقال به شبکه آبرسانی گرگان متصل شده و ۲۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت آب آشامیدنی این شهر افزوده است.
حسینی با تشکر از کوشش های دولت محترم، وزارت نیرو، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استانداری و سازمان برنامه و بودجه در تامین اعتبارات لازم، اضافه کرد: به یاری خداوند، زحمات مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای، شرکت های حفاری و پیمانکاران و مشاوران مربوطه به بار نشست و این خدمت تقدیم شهروندان محترم گرگانی شد.
به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا در امتداد طرح آبرسانی به گرگان، در اواخر تیرماه سال جاری نیز ۲ حلقه چاه در شرق گرگان با دبی ۴۵ لیتر بر ثانیه به آب آشامیدنی گرگان افزوده شده بود که با احتساب سه حلقه چاه جدید، ظرفیت تامین آب شهر گرگان ۱۰۵ لیتر بر ثانیه افزوده شد.
همین طور در اوایل تیرماه عملیات راه اندازی مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی گرمابدشت و عملیات اجرای خطوط انتقال به طول ۵ کیلومتر از مخزن گرمابدشت به مخزن جلین - سیاه تلو به انتها رسیده و ۲۰ درصد به ظرفیت ذخیره شهر گرگان و ۳۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت انتقال آب آشامیدنی از منابع آبی شرق گرگان افزوده شده بود.
منبع:

1401/05/12
08:51:58
5.0 / 5
169
تگهای خبر: راه اندازی , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور