انجمن جهانی فولاد اعلام كرد؛

ایران دهمین فولادساز جهان در نیمه نخست ۲۰۲۲

ایران دهمین فولادساز جهان در نیمه نخست ۲۰۲۲ شمال صنعت: انجمن جهانی تولید فولاد، کل تولید فولاد ایران در نیمه نخست سالجاری میلادی را 13.6 میلیون تن اعلام نمود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف انجمن جهانی تولید فولاد نشان می دهد، کل تولید فولاد دنیا در نیمه نخست سال میلادی ۵.۵ درصد کم شده و به ۹۴۹ میلیون تن رسیده است. در نیمه نخست سال قبل ۱۰۰۴ میلیون تن فولاد در دنیا تولید شده بود. بر طبق این گزارش، کل تولید فولاد ایران در ماه های ژانویه تا ژوئن (دی ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱) بیش از ۱۳.۶ میلیون تن بوده که این رقم در مقایسه با زمان مشابه سال قبل، ۱۰.۸ درصد کاهش داشته است.
کاهش تولید فولاد در آمریکا ایران با تولید ۱۳.۶ میلیون تن، دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد دنیا در نیمه نخست ۲۰۲۲ بوده است. چین با تولید ۵۲۶ میلیون تن، به عنوان بزرگترین تولیدکننده فولاد دنیا در این دوره شناخته شده است. با این وجود، تولید فولاد چین در این دوره ۶.۵ درصد کاهش داشته است. هند نیز با تولید ۶۳.۲ میلیون تن و ژاپن با تولید ۴۶ میلیون تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار داشته اند. تولید فولاد آمریکا به عنوان چهارمین تولید کننده فولاد دنیا نیز ۲.۲ درصد کم شده و به ۴۱.۱ میلیون تن رسیده است. روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه و برزیل به ترتیب رتبه های پنجم تا نهم را به خود اختصاص داده اند.

1401/05/02
23:15:04
5.0 / 5
163
تگهای خبر: تولید , تولیدكننده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور