گزارش شمال صنعت؛

جزئیات فروش بهاره خودروسازان

جزئیات فروش بهاره خودروسازان به گزارش شمال صنعت کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور در بهار سال جاری ۲۵۰ هزار و ۲۴۹ دستگاه بوده،  این در حالیست که تولید خودروسازان در بهار سال جاری ۲۲۶ هزار و ۲۴۵ دستگاه بوده که مبین پیشی گرفتن فروش از تولید است.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، بررسی آخرین آمار در ارتباط با تولید و فروش خودروسازان در ارتباط با بهار سال جاری نشان داده است که کل فروش سه خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو) در بهار سال جاری ۲۵۰ هزار و ۲۴۹ دستگاه بوده، این در حالیست که تولید خودروسازان در بهار سال جاری ۲۲۶ هزار و ۲۴۵ دستگاه بوده که مبین پیشی گرفتن فروش از تولید است که می تواند یکی از نتایج تکمیل خودرو های ناقص و کاهش خودرو های دپویی باشد.
همچنین میزان فروش خودروسازان در مقایسه با بهار سال گذشته (فروش ۱۸۶ هزار دستگاه) رشد ۳۵ درصدی را نشان داده است.
جزئیات فروش بهاره خودرو
بررسی جزئیات فروش خودروسازان هم نشان داده است که ایران خودرو با رشد ۵۱ درصدی فروش نسبت به بهار پارسال، توانسته ۱۳۵ هزار و ۳۳۹ دستگاه خودرو بفروشد که بیشترین فروش را در میان شرکتهای تولیدکننده خودرو داشته است.
این شرکت در بهار سال جاری ۱۲۳ هزار و ۸۸۷ دستگاه خودرو هم تولید کرده که با عنایت به آمار فروش، ۱۱ هزار و ۴۵۲ دستگاه محصول بیشتری نسبت به تیراژ بهار خود فروخته است.
ایران خودرو در این زمان، ۸۶ هزار و ۲۹۱ دستگاه در گروه پژو با متوسط قیمت ۱۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار، ۱۳ هزار و ۵۲۱ دستگاه سمند با متوسط قیمت ۱۹۸ میلیون تومان، ۱۵ هزار و ۵۸۸ دستگاه دنا با متوسط قیمت ۳۲۷ میلیون تومان، ۱۴ هزار و ۷۰۰ دستگاه رانا با متوسط قیمت ۱۹۱ میلیون تومان، ۳ هزار و ۴۱۵ دستگاه هایما با متوسط قیمت ۵۶۱ میلیون تومان و هزار و ۸۳۶ دستگاه تارا با متوسط قیمت حدوداً ۳۰۸ میلیون تومان فروخته است.
همچنین سایپا توانسته ۸۶ هزار و ۸۱۱ دستگاه خودرو در بهار سال جاری بفروشد که در مقایسه با بهار پارسال، حدوداً ۹ درصد افزایش را نشان می دهد؛ فروش گروه X۲۰۰ سایپا شامل تیبا، کوئیک و ساینا حدوداً ۶۰ هزار دستگاه بوده که با متوسط قیمت بیشتر از ۱۲۲ میلیون تومان فروخته شده اند. سایپا همینطور پنج هزار و ۵۱۶ دستگاه شاهین را هم به فروش رسانده که قیمت آن حدوداً ۲۹۴ میلیون تومان بوده است.
پارس خودرو هم فروشی ۲۸ هزار و ۹۹ دستگاهی را در بهار سال جاری به ثبت رسانده که نسبت به بهار سال گذشته رشد حدوداً ۶۸ درصدی را نشان داده است. گروه Q۲۰۰ پارس خودرو ۱۵ هزار و ۲۲۰ دستگاه فروش در بهار سال جاری داشته و متوسط قیمت آن کمی بیشتر از ۱۴۰ میلیون تومان بوده است. پارس خودرویی ها همینطور در مجموع ۱۲ هزار و ۵۷۸ دستگاه انواع کوئیک را در بهار سال جاری به فروش رسانده اند که گران ترین آنها به مدل اتومات پلاس با قیمت کمتر از ۱۴۸ میلیون تومان مربوط می شود.
همچنین این شرکت ۳۰۱ دستگاه ساینا را هم در بهار سال جاری به فروش رسانده که متوسط قیمت آن کمی بیشتر از ۱۲۳ میلیون تومان بوده است.


منبع:

1401/04/20
09:20:46
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور