معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

مبارزه با قاچاقچیان سازمان یافته

مبارزه با قاچاقچیان سازمان یافته شمال صنعت: معاون وزیر صمت اظهار داشت: هدف ما از مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمرکز بر روی قاچاقچیان کلان و سازمان یافته است برای اینکه قاچاقچیان کلان در بازار حجم میلیارد دلاری را جابه جا می کنند.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، محمدمهدی برادران امروز در نشست مشترک دبیران کمیسیون های برنامه ریزی هماهنگی و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور رؤسای سازمان های صمت سراسر کشور که در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، اظهار نمود: برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۸ راهبرد را وزارت صمت در نظر گرفته است که نخستین راهبرد دراین زمینه بحث ولایت مداری است برای اینکه رهبری مکرراً خواسته اند که با قاچاق کالا و ارز مبارزه نماییم.
معاون صنایع عمومی وزیر صمت اضافه کرد: راهبرد دوم ما هم افزایی بین دستگاهی و استانی در رده های مختلف در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. راهبرد سوم نیز در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز قانونمند و نظام بودن در این مساله است.
برادران افزود: راهبرد چهارم همه جانبه بودن، راهبرد پنجم قانونی بودن، راهبرد ششم استمرار در کار، راهبرد هفتم جدیت و راهبرد هشتم توجه به پیوست اجتماعی و فرهنگی و افکارسنجی مردم و ارتباط با رسانه در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.
وی اشاره کرد: هدف ما از مبارزه با قاچاق کالا و ارز تمرکز بر روی قاچاقچیان کلان و سازمان یافته است برای اینکه قاچاقچیان کلان در بازار حجم میلیارد دلاری را جابه جا می کنند.
معاون صنایع عمومی وزیر صمت اضافه کرد: متأسفانه در بازار شاهد می باشیم که کارتن لوازم خانگی با قیمت ۲ میلیون تومان فروخته می شود و این نشان میدهد که قصد سواستفاده از آنرا دارند.
برادران اظهار داشت: برنامه وزارت صمت برای مبارزه با کالاهای قاچاق برمبنای اولویت بندی انجام می شود؛ در ابتدا مبارزه با کالاهای قاچاق در بخش قطعات خودرو بود که بعد لوازم خانگی و همین طور محصولات دخانی به آن افزوده شد و پس از آن نیز به حوزه لوازم آرایشی، پوشاک، اسباب بازی و پتروشیمی ها وارد خواهیم شد. نکته آنکه حجم قاچاق در بخش اسباب بازی سالانه ۵۰۰ میلیون دلار است.
برادران اضافه کرد: در بخش لوازم و قطعات یدکی خودرو سالانه بیش از ۲ میلیارد دلار کالای قاچاق جابه جا می شود و در صورت اضافه کردن کالاهای تقلبی به آن، حجم کالاهای قاچاق و تقلبی در بخش لوازم و قطعات یدکی خودرو به ۲.۵ میلیارد دلار در سال می رسد.
برادران با اعلان اینکه حجم بازار لوازم خانگی در کشور ۶ میلیارد دلار است، اظهار داشت: حجم کالای قاچاق لوازم خانگی ۱.۷ میلیارد دلار و حجم کالای غیرقاچاق در این بخش ۴.۳ میلیارد دلار است.


منبع:

1401/04/14
22:30:21
5.0 / 5
195
تگهای خبر: ارز , پتروشیمی , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور