در گزارش شمال صنعت مطرح شد؛

یک درصد واحدهای شهرک های صنعتی دانش بنیان هستند

یک درصد واحدهای شهرک های صنعتی دانش بنیان هستند به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت با اعلان اینکه در شرکت شهرک های صنعتی کشور 249 هزار واحد تولیدی داریم که تنها یک درصد آنها دانش بنیان هستند، اظهار داشت: امسال هزار کارگاه صنعتی جدید ایجاد نماییم.علی رسولیان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان، فناور و نوآور بصورت جد در دستور کار است، اظهار نمود: یکی از مهم ترین حمایت هایی که از شرکت های دانش بنیان می شود مربوط به ارائه تسهیلات ویژه برای استقرار این شرکتها در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: در حقیقت شرکت های دانش بنیان می توانند بدون شرکت در مزایده و با اقساط طولانی مدت و بالای ۴۵ ماه، زمین دریافت نمایند و به فعالیت بپردازند.
وی افزود: در شرکت شهرک های صنعتی کشور ۲۴۹ هزار واحد تولیدی داریم که تنها یک درصد آنها دانش بنیان هستند بدین سبب هدف ما این است که تعداد شرکت های دانش بنیان در شهرک های صنعتی افزایش یابد بدین جهت امیدواریم بتوانیم عمده زمین ها را به این شرکت های توانمند بدهیم.
به گفته رسولیان، برای شرکت هایی که محصولات آنها به بهره برداری برسد و فعالیت آنها منجر به تولید شود مشوق های بسیار خوبی برای پس از بهره برداری در نظر گرفته شده است.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه همین طور بیش از ۱۴۰۰ نیاز فناورانه واحدهای تولیدی شناسایی شده است، تصریح کرد: سال قبل ۱۴۸ شرکت دانش بنیان در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور مستقر شدند که باید این تعداد افزایش یابد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به ایجاد کارگاه های صنعتی اشاره نمود و اظهار داشت: سال قبل ۱۴۰۰ کارگاه صنعتی به وجود آمد و برای امسال نیز در نظر داریم که هزار کارگاه صنعتی جدید ایجاد نماییم.


منبع:

1401/04/13
20:10:26
5.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور