مشاور وزیر جهاد كشاورزی:

مسیر صادرات جوجه یکروزه هموار شده است

مسیر صادرات جوجه یکروزه هموار شده است اردبیل مشاور وزیر و مدیرکل امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: مسیر صادرات جوجه یکروزه در کشور هموار شده و تولیدکنندگان باید با تدبیر و حوصله در این امر مشارکت کنند.


هوشنگ محمدی ۱۰ خرداد در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار نمود: با تلاش و پیگیری وزیر جهاد کشاورزی تمهیدات مناسبی برای پشتیبانی از مرغداران در سراسر کشور فراهم گشته است.
وی از تامین نهاده های مورد نیاز مرغداری ها و دامداری ها به میزان کافی آگاهی داد و اشاره کرد: در بازارگاه بارگذاری اطلاعات در این عرصه انجام شده و از بنادر کشور نهاده های مورد نیاز درحال حمل به استانهای مختلف است.
مشاور وزیر و مدیرکل امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی ضرورت تامین سرمایه در گردش مورد نیاز مرغداری ها و دامداری ها شامل سنتی و صنعتی را تصریح کرد و اظهار داشت: بانک کشاورزی تسهیلات کم بهره ای را به فعالان این حوزه درحال پرداخت است و امیدواریم با مراجعه مرغداری ها و دامداری ها بوسیله سامانه سیتا پرداخت سریع تسهیلات را شاهد باشیم.
محمدی در مورد معدوم سازی جوجه های یکروزه اضافه کرد: این امر غیراخلاقی و غیر شرعی از طرف هیچ تولیدکننده ای قابل قبول نیست و افراد متخلف دراین زمینه تحت پیگیری قرار می گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: متأسفانه در فضای مجازی نیز بر این مساله دامن زده شده و خوراکی برای معاندان نظام اسلامی در این عرصه به وجود آمده که امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان قضایی و تدبیر مناسب مسئولان استانی مشکلات به وجود آمده در این بخش رفع گردد.
محمدی از درایت و تیزبینی مجموعه دادگستری و دادستان مرکز استان اردبیل در این عرصه قدردانی کرد و افزود: ورود بموقع مدعی العموم در مورد یک مورد معدوم سازی جوجه یکروزه قسمتی از جریحه دار شدن افکار عمومی را التیام بخشیده است.
وی افزود: تولیدکنندگان جوجه یکروزه از شتاب زدگی دراین زمینه خودداری کرده و تلاش کنند تا زمینه صادرات جوجه یکروزه فراهم آید.
مشاور وزیر و مدیرکل امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی، استان اردبیل را قطب تولید مرغ و محصولات دامپروری اعلام نمود و اظهار داشت: زنجیره تولید در این استان به نحوه مناسبی شکل گرفته و ما شرایط مطلوب تولید گوشت قرمز و سفید را در استان اردبیل شاهد می باشیم.1401/03/10
17:01:00
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور