وزیر صمت:

کیفیت خودروهایی که تولید می نماییم، مطلوب نمی باشد

کیفیت خودروهایی که تولید می نماییم، مطلوب نمی باشد وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خودروهایی که بعنوان خودرو های اقتصادی در کشور تولید می نماییم، کیفیت مطلوبی ندارد و باید تولید آنها متوقف شود.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر، فاطمی امین در ارتباط تصویری با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به اینکه در سال ۹۷ به علت بهم ریختگی طراز ارزی کشور، واردات خودرو در مصوبه ای ممنوع گردید اضافه کرد: اختتام زمان این مصوبه اردیبهشت امسال بود و بر این اساس در دولت واردات خودرو مطرح و کلیات آن تصویب گردید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به ا ین که حالا تراز ارزی کشور در وضع خوبی قرار دارد و فشار به منابع ارزی کشور به شکلی نخواهد بود که برای قیمت ارز مشکل بوجود آورد اظهار داشت: در طرحی که درباره واردات خودرو آماده و در مراحل نهایی است بر واردات خودرو های اقتصادی تمرکز شده است.
وی افزود: سالهای گذشته خودرو های گران قیمت، لوکس و تجملی وارد می شد که یک بخش خاصی از آن بهره مند می شدند، در صورتیکه حالا تمرکز ما بر واردات خودروهایی است که همه مردم بتوانند استفاده کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: خودروهایی که بعنوان خودرو های اقتصادی در کشور تولید می نماییم، کیفیت مطلوبی ندارد و باید تولید آنها متوقف شود.
فاطمی امین در پاسخ به این که چه تعداد خودرو وارد کشور خواهد شد، اضافه کرد: تعداد خودرو ها متناسب با روند تنظیم بازار خواهد بود، ما پنج روش را برای واردات طراحی نموده ایم که به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: محدودیتی برای واردات نخواهیم داشت و متناسب با تقاضای بازار واردات صورت خواهد گرفت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به شکاف عرضه و تقاضای خودرو در کشور اضافه کرد: پارسال کمتر از ۹۰۰ هزار خودرو تولید شد که نسبت به تقاضا عدد بسیار پایین و سبب ایجاد بازار آزاد خودرو شده است.
وی اظهار داشت: از شروع سال تا ۱۸ اردیبهشت در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ۱۸ درصد عرضه خودرو افزایش پیدا کرده و تعهدات معوق خودروسازان از ۶۰ هزار دستگاه به ۱۰ هزار دستگاه رسیده است.
فاطمی امین افزود: مصوبات طرح واردات خودرو هفته آتی نهایی خواهد شد و با دستگاهها برای تسریع در واردات هماهنگی می شود.
وی اضافه کرد: ما بعنوان دولت وارد کننده نخواهیم بود و فقط شرایط را تسهیل می نماییم، البته خودروهایی که وارد می شود باید خدمات بعد از فروش داشته باشد.
فاطمی امین افزود: روش های تامین مالی واردات خودرو متنوع است و بخش قابل توجهی از منابع بوسیله منابع خارجی تامین خواهد شد که به تراز ارزی کشور کمک می نماید.
فاطمی امین درباره زمان برداشت یارانه ها از حساب نیز اظهار داشت: طبق اطلاعیه شماره ۲ ستاد تنظیم بازار، قسمتی از یارانه واریز شده قابل برداشت است.
وی افزود: درباره تخم مرغ، مرغ، روغن و لبنیات با تشکل های تولیدی جلسات مختلفی داشتیم و مذاکراتی انجام و سقف قیمت ها مشخص شده است که از فردا این قیمت ها اعمال خواهد شد.
او اظهار داشت: در ماه های گذشته مواد اولیه به اندازه کافی وارد کشور شد و هیچ کمبودی در تامین کالا وجود ندارد.
فاطمی امین با اشاره به اینکه سقف قیمت ها به تولید کنندگان ابلاغ گردیده است اضافه کرد: اگر مردم رفتارهای هیجانی نداشته باشند، بازار مدیریت می شود.
وی اظهار داشت: برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت محصولات باید با هماهنگی سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد.
فاطمی امین اضافه کرد: تولیدکنندگان باید افزایش قیمت را برمبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار و تایید سازمان حمایت انجام دهند و فروشندگان با قیمت مصوب کالاها را عرضه کنند.
وی اضافه کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دادگستری در ایام آینده بر بازار بطور کامل نظارت می نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: با اصلاح جرائم تعزیرات، شرایط بازدارندگی از تخلفات بازار به وجود آمده است.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

1401/02/22
23:11:46
5.0 / 5
50
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور