تشکیل کمیته راهبری و دانش بنیانی در ایران خودرو

تشکیل کمیته راهبری و دانش بنیانی در ایران خودرو به گزارش شمال صنعت مدیرعامل ایران خودرو رسالت کمیته راهبری و سامان دهی استفاده از ظرفیت های نخبگی و دانش بنیانی را تسریع و نظارت بر فرایند اجری پروژه های این حوزه دانست.به گزارش شمال صنعت به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، مهدی خطیبی با بیان اینکه بهره مندی از توانمندی نخبگان و فناوری های نوین باید واقعی و ملموس باشد، اظهار داشت: باید با حرکت در راه اصلی، منویات رهبری معظم و رئیس جمهوری را در کوتاه ترین زمان ممکن محقق نماییم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن تاکید بر تسهیل همکاری با نخبگان، اظهار داشت: با عنایت به نیازهای ایران خودرو و شرکتهای زیرمجموعه، به منظور ایجاد زیرساخت های مرتبط، نیروهای نخبه به استخدام مجموعه درآیند.
خطیبی اضافه کرد: کمیته راهبری و سامان دهی استفاده از ظرفیت های نخبگی و دانش بنیانی گروه صنعتی ایران خودرو بعنوان مرجع در این گروه صنعتی، استفاده از توان نخبگان و شرکتهای دانش بنیان را تسهیل و پی گیری خواهد نمود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه نخبگان خاموشی در سطح ایران خودرو مشغول به کار هستند که عدم بهره مندی از آنان سبب ورود زیان به مجموعه می شود، اظهار داشت: میتوان با بیان فراخوان و شناسایی این افراد، از تخصص و دانش آنان استفاده بهینه کرد. نخبگی صرفا در حوزه فنی مورد نظر نیست و این افراد می توانند در حوزه های منابع انسانی، مالی و اقتصادی هم اثرگذار باشند.
وی افزود: با برنامه ریزی درست، خطاهای موجود در استفاده از نخبگان را به حداقل کاهش می دهیم و با ایجاد تناسب میان شغل و مدرک تحصیلی افراد نتایج بهتری را برای مجموعه رقم می زنیم.
خطیبی، کسب منافع اقتصادی را اولویت فعالیت در ایران خودرو برشمرد و اظهار داشت: هرگونه تعریف و اجرای پروژه توسعه ای در گروه صنعتی ایران خودرو، اقتصادی و با هدف جلب رضایت مشتریان و سهام داران خواهد بود.
وی اظهار داشت: گزارش عملکرد این کمیته راهبری و اندازه گیری پیشرفت پروژه ها باید دقیق، شفاف و مستند باشد به صورتی که در انتهای سال نتایج آن کاملاً ملموس باشد.
قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو و رئیس کمیته راهبری و سامان دهی استفاده از ظرفیت های نخبگی و دانش بنیانی هم در این جلسه اظهار داشت: برای بهره مندی بیشتر از دانش فناوران، از تمامی ظرفیت های گروه استفاده خواهد شد و با در نظر گرفتن اقدامات انجام شده، برنامه ریزی لازم جهت استفاده بهتر از خدمات شرکتهای دانش بنیان صورت گرفته است.
کیانوش پور مجیب اضافه کرد: اراده قوی از سوی مدیران ایران خودرو برای شناسایی نیروهای نخبه خاموش و فراموش شده وجود دارد.
مدیرعامل ایسیکو هم از آغاز اجرای فعالیتهای نوآورانه در حوزه حمل و نقل و لجستیک در گروه صنعتی ایران خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: اجرای پروژه هوشمندسازی لجستیک با جدیت شروع شده است.
وی کاهش هزینه حمل و نقل را از نتایج اجرای این پروژه دانست و اظهار داشت: برای کسب بهترین نتایج از توان شرکتهای دانش بنیان بهره می بریم.
گفتنی است، کمیته راهبری و سامان دهی استفاده از ظرفیت های نخبگی و دانش بنیانی گروه صنعتی ایران خودرو، به ریاست قائم مقام توسعه و تولید ایران خودرو و عضویت مدیران عامل و مدیران ارشد این گروه صنعتی، فعالیتهای نوآورانه در حوزه های مختلف را با مشارکت شرکتهای دانش بنیان دنبال خواهد نمود.


منبع:

1401/02/17
20:07:15
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور