معاون وزیر صمت:

قواعد لازم برای واردات خودرو درحال تنظیم است

قواعد لازم برای واردات خودرو درحال تنظیم است به گزارش شمال صنعت معاون وزیر صمت با اعلان اینکه قواعد لازم برای واردات خودرو درحال تنظیم است، اظهار داشت: هر زمان نهادهای بالادستی اجازه دهند واردات خودرو را اجرائی خواهیم کرد.به گزارش شمال صنعت به نقل از وزارت صمت، منوچهر منطقی افزود: یکی از مواردی که به کاهش تقاضاهای کاذب در بازار خودرو می انجامد، واردات خودرو است. ازاین رو برای تنظیم بازار خودرو به واردات به دید مثبت نگاه می نماییم.
وی بابیان اینکه قواعد لازم برای واردات خودرو درحال تنظیم است، خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهایی که قانون گذار در اختیار ما گذاشته واردات است و باید از این ابزار استفاده مفید نماییم، ازاین رو هر زمان نهادهای بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.
تأکید رئیس جمهوری بر واگذاری سهام دولتی خودروسازان
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت در مورد واگذاری سهام دولتی خودروسازان هم توضیح داد: یکی از محورهای دستورالعمل ۸ ماده ای رئیس جمهوری به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکتهای خودروسازی بزرگ است و یک دوره زمانی هم برای آن پیشبینی شده است.
منطقی افزود: اقدامات لازم در این خصوص آغاز و تمام موانع شناسایی شده است و درحال حل آن ها هستیم؛ ازاین رو در دوره زمانی موردنظر (۶ ماهه) این اتفاق خواهد افتاد.
مشکل تأمین قطعات برای تولید خودرو برطرف شده است
وی ضمن اشاره به هدف گذاری سال جاری برای تولید ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو برای ایجاد تعادل میان عرضه، اظهار داشت: پیش ازاین مبحث تأمین قطعات به دلیل مساله ریزتراشه ها در دنیا مشکلاتی داشت، اما حالا این مشکل حل شده و خودروسازان دنیا افزایش تولید دارند.
منطقی با تاکید بر اینکه ریزتراشه ها و قطعات باید به صورت دقیق تأمین شوند، خاطرنشان کرد: در این حوزه مبحث تأمین نقدینگی بسیار مهم می باشد که خوشبختانه با بسته حمایتی دولت، هزینه آن تا حدی جبران می شود.
معاون صنایع حمل و نقل وززیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه خودروسازان نباید اجازه تولید خودرو ناقص را بدهند، افزود: تلاش داریم خودروهایی که تولید می شود و مستقیم به دست متقاضی می رسد بیشتر شود تا چیزی بعنوان خودروی ناقص نداشته باشیم.
منطقی در مورد پرداخت بدهی خودروسازان به قطعه سازان با یادآوری اینکه اسفندماه سال قبل در یک دوره پرداخت های بالای ۱۲۰ روز به قطعه سازان کاسته شده بود، بیان نمود: وزارت صمت در این خصوص مواردی را دنبال می کند، نخست اینکه پول قطعه سازان منصفانه داده شود، دوم اینکه با روش مدیریت نقدینگی خودروسازان و با نظارت وزارت صمت، پرداخت های خودروسازان به قطعه سازان به اندازه نرمال برسد.


منبع:

1401/02/03
18:02:01
5.0 / 5
166
تگهای خبر: تجارت , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور