نرخ مالیات میلیاردهای آمریکایی چقدر است؟

نرخ مالیات میلیاردهای آمریکایی چقدر است؟ شمال صنعت: جو بایدن، رییس جمهور آمریکا مقرر است روز دوشنبه مالیات میلیاردرهای آمریکایی را بعنوان قسمتی از برنامه های بودجه 2023 خود اعلام نماید.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا و به نقل از بی نیوز، این اقدام بایدن احیانا خیلی از ترقی خواهان در حزب وی را خوشحال می کند اما می تواند با مخالفت دموکرات های محافظه کار روبرو شود.
واشنگتن پست با استناد به پنج منبع و یک سند اداری داخلی اعلام نمود که طرح «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردر» حداقل نرخ مالیاتی ۲۰ درصدی را برای همه خانوارهای آمریکایی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تعیین می کند.
به این معنا که بیشتر درآمدهای جدید از جانب میلیاردرها تامین می شود که هدف مکرر خشم عمومی و سیاسی برای طرح های اجتناب از مالیات هستند.
این روزنامه اظهار داشت: برای نخستین بار مالیات بر ۷۰۰ ثروتمند آمریکایی اعمال خواهد شد.
دفتر مدیریت و بودجه کاخ سفید و شورای مشاوران اقتصادی تخمین زده اند که بطور متوسط نرخ مالیات فدرال حدود ۴۰۰ خانواده میلیاردر آمریکایی در فاصله سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ فقط حدود ۸ درصد از درآمد آنان بوده است که بسیار کمتر از میلیونها آمریکایی است که بمراتب ثروت کمتری دارند.
این روزنامه به نقل از سند دولت نوشت: «حداقل مالیات بر درآمد میلیاردرها تضمین می نماید که ثروتمندترین آمریکایی ها نرخ مالیاتی حداقل ۲۰ درصدی را بر درآمد کامل خود بپردازند.»
منبع:

1401/01/07
12:45:48
5.0 / 5
176
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور