وزیر اقتصاد اعلام كرد:

برخورد با تخلف های مدیران شعب در پرداخت تسهیلات

برخورد با تخلف های مدیران شعب در پرداخت تسهیلات به گزارش شمال صنعت وزیر امور اقتصادی و دارایی اشاره کرد: با مدیران شعبی که تخلفات آنان در حوزه پرداخت تسهیلات احراز شود با جدیت برخورد می شود.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی در حاشیه بازدید سرزده از بانکهای دولتی اظهار داشت: دو هفته پیش جلسه ای با مدیران عامل بانکهای دولتی انجام شد و وزارت اقتصاد مطالبات و درخواست هایی را عنوان نمود. در آن جلسه وعده دادم که بنای دولت سیزدهم بر این است که اگر مصوبه و قاعده ای تصویب می شود، به طور قطع باید در عرصه اجرا و عمل فعالان اقتصادی، مردم و خانوارها احساس کنند که این اتفاق پیگیری می شود و وعده دادیم که نظارت بر مصوبات را پیگیری خواهیم کرد.
وزیر اقتصاد اضافه کرد: از مصوبه های اخیر این است که فعالان اقتصادی حق دارند نسخه ای از قراردادهای بانکی خودرا در اختیار داشته باشند، همین طور نرخ سود تسهیلات پرداختی و جرائم و دیرکردها به وضوح باید پیگیری شود. دراین زمینه سامانه ای در وزارت اقتصاد طراحی شده است و همه استانها می توانند موارد را معرفی کنند. در ایام گذشته مواردی از تخلفات عنوان شده است و با جدیت با مدیران شعبی که تخلفات آنها احراز شود برخورد و اطلاع رسانی می شود.
خاندوزی با اشاره به بازدید سرزده خود از دو بانک دولتی، اظهار داشت: در بازدید امروز خیلی از مشتریان راضی بودند و در بعضی از موارد نیز بی دقتی هایی را شاهد بودیم یا این که مراجعه کنندگان نسبت به حقوق خود باخبر نبودند. قرار شد پیگیری های لازم برای رفع مسائل پیش روی مشتریان صورت گیرد تا بانکها بیش از گذشته در خدمت تولید و خانوارها قرار گیرند تا زحماتی که در شبکه بانکی کشیده می شود منجر به رشد اقتصادی و تسهیل تامین مالی برای تولیدکنندگان شود.
اعتبارسنجی جایگزین وثیقه می شود
وزیر اقتصاد در ادامه درباره جایگزینی اعتبارسنجی بجای وثیقه و ضامن خصوصاً در وام های خرد، اظهار داشت: درباب تعدادی از شرکتها اعتبارسنجی ها در پرونده وجود داشت، در بعضی از موارد نیز فقط به استعلام ها در مورد چک برگشتی اشخاص حقیقی بسنده شده بود که این نقطه ضعف است.
وی ابراز امیدواری کرد: در هفته آتی موضوع اعتبارسنجی و جایگزینی نظام فعلی که سبب نارضایتی افراد شده و بسیاری را که سال ها به تعهدات خود عمل کردند اما ضامن یا وثیقه لازم را نداشتند از دریافت وام محروم کرده است، صورت گیرد و هفته آتی خبر خوبی را اعلام خواهیم کرد.
دستورالعملی برای محدودیت پرداخت نداریم
خاندوزی درباره توقف تسهیلات بانکی در ماه های پایانی سال، اظهار داشت: در وزارت اقتصاد دستورالعمل و ابلاغیه ای در خصوص محدودیت پرداخت تسهیلات بانکی، به غیر از مراعات ضوابطی که بانک مرکزی بر آنها نظارت کند وجود نداشته است. امیدوار هستم با توجه به این که نیاز تولیدکنندگان و خانوارها در ماه های پایانی سال افزایش می یابد شاهد توقف و تاخیر پرداخت وام ها نباشیم و پیگیری می نماییم فشاری به افراد وارد نشود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباب وام ۹۰ میلیونی بانک جهانی نیز اظهار داشت: بانک جهانی در بیشتر کشورهای عضو برای تجهیزات و لوازم پزشکی مقابله با بیماری کرونا تسهیلاتی را در نظر گرفته بود که درباب کشور ما آمریکا موافق پرداخت تسهیلات نبود.
وی اشاره کرد: با کوشش های انجام شده موافقت بانک جهانی و مصوبه هیات دولت برای اعطای حق امضای موافقت نامه ها انجام شد، بدین سبب برای قسمتی از تجهیزات و لوازم پزشکی که به ناچار باید وارد شود، بوسیله ۹۰ میلیون دلار مصوب تامین خواهد شد.
منبع:

1400/10/18
20:20:10
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور