مصرف گاز روی مدار صعود

مصرف گاز روی مدار صعود به گزارش شمال صنعت سخنگوی شرکت ملی گاز از افزایش 20 درصدی مصرف گاز نسبت به سال قبل آگاهی داد و اظهار داشت: در وضعیت فعلی نیازمند مدیریت مصرف از طرف مشترکان هستیم.


محمد عسگری در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه مقدار مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب رسید که حدود ۷۰ درصد تولید گاز کشور را به خود مختص کرده است، اظهار نمود: حالا تولید گاز طبیعی در حداکثر مقدار خود است.
وی با تاکید بر این که شاهد روند افزایشی مصرف گاز در کشور هستیم، اظهار داشت: حالا روزانه حدود ۱۱۰ میلیون مترمکعب به بخش صنعت و روزانه بیش از ۱۱۰ میلیون مترمکعب به نیروگاه ها اختصاص یافته است که اگر مصرف در بخش خانگی افزایش یابد، این مقدار گازرسانی به این دو بخش هم کاهش پیدا می کند.
سخنگوی شرکت ملی گاز با تاکید بر لزوم رعایت در میزان مصرف و صرفه جویی در گاز، اشاره کرد: لازم است همه مشترکان نسبت به این مهم حساس باشند؛ دمای ۱۸ تا ۲۱ را مدنظر قرار دهند، از لباس های گرم در داخل منزل استفاده کنند و برای گذر از این چالش همراهی لازم را با شرکت گاز داشته باشند.
بگفته عسگری، هر چه میزان صرفه جویی افزایش یابد منافع آن بیشتر است، چونکه با افزایش مصرف محدودیت ها به سمت صنعت و تولید حرکت می کند و در حقیقت تاثیر این مصرف بی رویه در تمام ابعاد دیده می شود.
وی اظهار نمود: حالا باتوجه به تکمیل تعمیرات اساسی پالایشگاه ها، بیش از ۸۰۰ میلیون مترمکعب گاز فرآورش و وارد شبکه سراسری می شود، باز هم ناترازی انرژی در گاز داریم که این امر نشان می دهد، الگوی مصرف درستی دراین زمینه وجود ندارد.
منبع:

1400/10/16
19:37:50
5.0 / 5
270
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور