دستور معاون اول رییس جمهور برای حل مشکل عرضه محصولات لبنی

دستور معاون اول رییس جمهور برای حل مشکل عرضه محصولات لبنی شمال صنعت: پیرو نامه 18 آبان ماه انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران به معاون اول رییس جمهوری درباب ادامه مشکل عرضه محصولات لبنی مشمول تخفیف 10 درصدی، محمد مخبر معاون اول رییس جمهوری در امتداد نامه انجمن صنایع لبنی از وزیر جهاد خواسته است تا مشکل عرضه محصولات لبنی را با قرار دادن این محصولات در سبد کالای دهک های محروم حل کند.به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، در همان ابتدای شروع به کار دولت بود که وزیر جهاد، از توافق با کارخانه های لبنی برای کاهش غیردستوری ۱۰ درصد سه قلم کالای لبنی آگاهی داد. خبری که از طرف انجمن صنایع فرآورده های لبنی تائید و عنوان شد که این کاهش ۱۰ درصدی تصمیمی موقتی با هدف کمک به دهک های محروم است که نه از محل کاهش هزینه های تولید بلکه به نشانه همراهی صنایع لبنی با دولت و اعمال ۱۰ درصد تخفیف به مصرف کنندگان (۵ درصد از پخش و ۵ درصد از خرده فروشی) ارائه شده است.

با این حال آنچه در ادامه صورت گرفت این بود که در مشاهدات میدانی بازار، این کالاها آنچنان که انتظار می رفت در دسترس مصرف کنندگان قرار نگرفته است. مشکلی که سخنگوی انجمن صنایع لبنی دلیل آنرا عدم انگیزه خرده فروشی ها به دریافت و عرضه این سه قلم کالا به سبب کاهش سود این اقلام دانست.

پس از آن بود که نامه ممبینی _ رییس اتاق اصناف ایران به معاون اول رییس جمهوری نیز رسانه ای شد که از گلایه اصناف به سبب کاهش سودشان در فروش این اقلام حکایت داشت.

در ادامه انجمن صنایع فرآورده های لبنی در نامه ای به معاون اول رییس جمهوری، وزیر جهاد و وزیر صمت، ضمن تشریح وجود مشکل عرضه محصولات مشمول تخفیف با وجود تولید قابل توجه این اقلام، پیشنهاد نمود که تولیدکنندگان صنایع لبنی آماده هستند اقلام مورد نیاز دهک های محروم را به هر میزان که دولت مشخص نماید در میادین میوه و تره بار و یا با قرار دادن در سبد و بن الکترونیکی کالای خانوارهای محروم تامین کند.

اخیر اما محمد مخبر، معاون اول رییس جمهوری که ریاست ستاد تنظیم بازار را نیز بر عهده دارد، با پیشنهاد انجمن صنایع فرآورده های لبنی موافقت کرده و از وزارت جهاد که حالا با احیای قانون تمرکز اختیارات این وزارتخانه، مسئولیت تامین کالاهای اساسی حوزه کشاورزی را حتی تا سطح خرده فروشی ها بر عهده دارد، خواسته است تا مشکل عرضه محصولات لبنی را با عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار سراسر کشور و یا قرار دادن این کالاها در بن الکترونیکی کالاهای اساسی خانوارهای محروم حل کند.

منبع:

1400/09/04
13:44:17
5.0 / 5
80
تگهای خبر: تولید , فروش , كالا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور