اجرای تاسیسات فاضلاب ۱۱ روستای فلاورجان با مشارکت ذوب آهن اصفهان

اجرای تاسیسات فاضلاب ۱۱ روستای فلاورجان با مشارکت ذوب آهن اصفهان عملیات اجرائی تاسیسات فاضلاب 11 روستای شهرستان فلاورجان در استان اصفهان با مشارکت ذوب آهن اصفهان سه شنبه دوم آذرماه با برگزاری آیین افتتاح شروع شد.


به گزارش تجاری خبرگزاری مه ر به نقل از ذوب آهن اصفهان، این مجتمع عظیم صنعتی در امتداد مسئولیت های اجتماعی خود و با هدف برخورداری مردم این منطقه از خدمات دفع بهداشتی فاضلاب و استفاده مجدد از ۱۰۵ میلیون متر مکعب پساب به مدت ۲۵ سال در این شرکت، در پروژه مذکور مشارکت کرده است. این در حالیست که اجرای شبکه فاضلاب شهرهای اشترجان و مینادشت نیز با سرمایه گذاری ذوب آهن اصفهان در سال ۱۳۹۷ عملیاتی شد و اکنون دراین شهرها انشعاب فاضلاب به متقاضیان واگذار می شود. با اجرای این طرح جمعیتی بیش از ۱۸ هزار نفردر روستاهای کارویه، بندارت، دارافشان، خیرآباد، اسفهران، قلعه میر، شرودان، کروچ، دشتلو، طاد و فیروزان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند می شوند. تاسیسات فاضلاب ۱۱ روستای شهرستان فلاورجان با اجرای ۱۶۲ کیلومتر شبکه و راه اندازی ۲ ایستگاه پمپاژ در مدت ۳۰ ماه عملیاتی می شود. معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان در آیین افتتاح این طرح اظهار نمود: در سالی که به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گذاری شده است، ذوب آهن اصفهان بمنظور رفع نیاز آبی صنعت بوسیله بازچرخانی آب و نیز کاهش آلاینده های زیست محیطی که ارتقاء سطح بهداشت عمومی و محیطی را در بردارد در این پروژه سرمایه گزاری نموده است. علیرضا رضوانیان اضافه کرد: با توجه وقوع خشکسالی های مستمر و کاهش محدودیت منابع آبی، ذوب آهن طرح های مختلفی در حوزه کاهش مصرف آب همچون بازچرخانی آب را اجرائی کرده است تا به مسئولیت های اجتماعی خود در مقابل جامعه و مردم به خوبی عمل کرده باشد. وی ادامه داد: شرکت ذوب آهن درصدد است با مشارکت درطرح های زیست محیطی، زمینه کاهش آلاینده ها در محیط زیست فراهم نموده و با بهره گیری از پساب در پروسه تولید، کاهش بهره برداری از رودخانه زاینده رود را رقم بزند. معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: شرکت ذوب آهن بعنوان یک بنگاه اقتصادی نقش به سزایی در خودکفایی تولیدات داخلی دارد و انتظار می رود با حمایت مسئولان زمینه افزایش تولید سرانه ملی در بخش فولاد محقق شود. معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری اصفهان نیز اظهار داشت: اجرای این طرح در روستاها نگاهی در جهت محرومیت زدایی بشمار می رود که توسط آبفای استان اصفهان و شرکت ذوب آهن با همکاری مدیریت شهری همچون فرمانداری فلاورجان در دستور کار قرار گرفته است.
مصطفی خضری با اشاره به اینکه اجرای شبکه فاضلاب در روستاها با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مثابه تبدیل تهدید به فرصت است اعلام نمود: با اجرای این پروژه نه فقط مشکلات بهداشتی و زیست محیطی منطقه برطرف می شود بلکه استفاده مجدد از پساب در صنعت فولاد، وابستگی ذوب آهن را به زاینده رود بسیار کم می کند. وی افزود: درست است که در اصفهان صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه و ذوب آهن مشغول به فعالیت هستند اما در سالهای اخیر طرح هایی درباب باز چرخانی آب در صنعت در دستور کار قرار گرفت که اجرای این طرح نمونه بارز آنست. در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار داشت: در دهه اخیر برای نخستین بار در صنعت آب و فاضلاب کشور، آبفای استان اصفهان اجرای پروژه های فاضلاب را با سرمایه گذاری بخش خصوصی نظیر مجتمع فولاد مبارکه و شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان عملیاتی کرد که همچون می توان به اجرای شبکه فاضلاب در شهر ستان های مبارکه، لنجان و فلاورجان اشاره نمود. هاشم امینی با اعلان اینکه راه اندازی تاسیسات فاضلاب با بهره گیری از اعتبارات دولتی ممکنست چند دهه به طول بیانجامد اظهار داشت: این در حالیست که اجرای شبکه فاضلاب شهرهای اشترجان و مینادشت با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن در سال ۱۳۹۷ عملیاتی شد و اکنون دراین شهرها انشعاب فاضلاب به متقاضیان واگذار می شود. وی با اشاره به اجرای تاسیسات فاضلاب در ۱۱ روستای فلاورجان اضافه کرد: از سال ۱۳۸۰ روستاهای شمال شهرستان فلاورجان خواهان استفاده از خدمات شبکه جمع آوری فاضلاب در این منطقه بودند که با پیگیری نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن این مطالبه مردم برآورده شد. مدیرعامل آبفای استان اصفهان با اشاره به اینکه بعد از یکپارچگی آبفای شهری و روستایی سرعت خدمات رسانی به روستاها قابل توجه است اشاره کرد: هم اکنون در کشور تنها ۷۵ روستا از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند هستند در صورتیکه به دنبال یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، زیر ساخت های لازم جهت استفاده ۲۵ روستا از خدمات شبکه فاضلاب در استان اصفهان فراهم گشته است. امینی اعلام نمود: در سال ۱۳۹۸ نیز اجرای تاسیسات فاضلاب در ۱۴ روستای دیگر شهرستان فلاورجان نیز عملیاتی شده بود که تا حالا بیش از ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و انتظار می رود در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

1400/09/03
14:01:22
5.0 / 5
84
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور