150 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در خوزستان راه اندازی می شود

150 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در خوزستان راه اندازی می شود شمال صنعت: خوزستان تفاهم نامه راه اندازی 150 مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در شرکت برق منطقه ای خوزستان به امضا رسید.تفاهم نامه راه اندازی ۱۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک امروز یکم آذرماه میان شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت صافات انرژی یزد (صافاتکو) به امضا رسید.

به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهم نامه که به امضای محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان و رضا جواد پور مدیرعامل شرکت صافات انرژی یزد رسید، مقرر است ۱۵۰ مگاوت نیروگاه مقیاس کوچک با حداکثر ظرفیت راه اندازی در هر نقطه ۲۵ مگاوات، راه اندازی شود.

در این یادداشت تفاهم آمده است که شرکت صافات انرژی یزد (صافاتکو) متعهد می شود که با فراهم کردن دانش و تجهیزات، دریافت مجوزهای لازم و سرمایه گذاری، ۱۵۰ مگاوات نیروگاه مقیاس کوچک در شبکه برق منطقه ای خوزستان راه اندازی کند.

شرکت برق منطقه ای خوزستان نیز متعهد شده که کلیه زمینه های لازم جهت سرمایه گذاری و اجرای پروژه همچون شناسایی و معرفی مکان های دارای قابلیت راه اندازی نیروگاه و هماهنگی لازم را تا مرحله اتصال به شبکه فراهم آورد و خرید تضمینی برق تولیدی را مطابق با دستورالعمل توسعه مولد مقیاس کوچک نیز انجام دهد.

بنا به درخواست برق منطقه ای خوزستان در این تفاهم نامه، لازم است که کارهای اجرائی پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن پس از امضای این تفاهم نامه شروع شود به گونه ای که حداقل ۷۵ مگاوات از ظرفیت پروژه تا اول خرداد ۱۴۰۱ راه اندازی و به شبکه متصل شود.

منبع:

1400/09/01
22:36:49
5.0 / 5
74
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور