بانك مركزی اعلام كرد؛

رشد ۵۸ و نیم درصدی تسهیلات پرداختی بانکها به بخش های مختلف اقتصادی

رشد ۵۸ و نیم درصدی تسهیلات پرداختی بانکها به بخش های مختلف اقتصادی به گزارش شمال صنعت بانکها از آغاز سال جاری تا آخر مهرماه ۱۴ هزار و ۸۲۸ هزار میلیاردریال تسهیلات به بخش های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۵۸.۵ درصد افزایش داشته است.به گزارش شمال صنعت به نقل از بانک مرکزی، این بانک گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات بانکها به بخش های مختلف اقتصادی منتشر نمود.
بر اساس این گزارش سهم تسهیلات پرداختی در چارچوب سرمایه در گردش در همه بخش های اقتصادی در این زمان، برابر ۹ هزار و ۹۱۷ هزار میلیاردریال معادل ۶۶.۹ درصد کل تسهیلات پرداختی است.
همچنین سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن هم معادل سه هزار و ۴۷۶ هزار میلیاردریال بوده که حاکی از تخصیص ۳۵.۱ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش همه بخش های اقتصادی می باشد.
از چهار هزار و ۳۹۷ هزار میلیاردریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۹.۱ درصد آن که برابر سه هزار و ۴۷۶ هزار میلیاردریال است برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که مبین توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای این بخش توسط بانکها امسال است.منبع:

1400/08/30
11:52:06
5.0 / 5
65
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور