افزایش قیمت نفت ازسرگرفته شد

افزایش قیمت نفت ازسرگرفته شد به گزارش شمال صنعت قیمت نفت بعد از نوسانات شدیدی که روز گذشته به علت نگرانی سرمایه گذاران از برداشت هماهنگ بزرگترین اقتصادهای جهان از ذخایر نفتشان برای پایین بردن قیمتها پیدا کرده بود، در معاملات روز جمعه افزایش پیدا کرد.


به گزارش شمال صنعت به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۵۳ سنت معادل ۰.۷ درصد افزوده شد و به ۸۱ دلار و ۷۷ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز پنج شنبه به پایینترین حد شش هفته اخیر نزول کرده بود اما در نهایت با ۱.۲ درصد افزایش بسته شد.
بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در دسامبر ۴۹ سنت افزوده شد و به ۷۹ دلار و ۵۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا در معاملات روز گذشته بیشتر از دو دلار نوسان داشت اما با افزایش بسته شد.
هر دو شاخص قیمت نفت برنت و نفت آمریکا در راه ثبت چهارمین کاهش هفتگی متوالی هستند.
نوسانات بازارهای نفت در روز پنج شنبه تحت تأثیر گزارش رویترز از درخواست آمریکا از چین، ژاپن و سایر خریداران بزرگ نفت برای برداشت هماهنگ از ذخایر استراتژیکشان صورت گرفت.
تحلیل گران کالای شرکت فیچ سولوشنز در یادداشتی اعلام نمودند بازار از نظر بنیادین گرفتار محدودیت عرضه مانده و هر گونه آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک بعید است توازن جهانی را به میزان قابل توجهی تغییر دهد. بدین سان انتظار می رود هر گونه روند کاهشی قیمتها محدود و موقتی باشد.
تلاش دولت بایدن برای همراه کردن کشورهای دیگر در آزادسازی نفت از ذخایر استراتژیک خود، این سیگنال را به اوپک پلاس مخابره می کند که باید تولید نفت خویش را برای رفع نگرانیها نسبت به قیمت بالای سوخت در اقتصادهای بزرگ جهان شامل آمریکا، چین و ژاپن افزایش دهد.
نفت برنت سال جاری حدود ۶۰ درصد رشد قیمت داشته که تحت تأثیر محدودیت عرضه همزمان با بازگشایی اقتصادها بعد از بحران پاندمی کووید ۱۹ و همینطور افزایش تدریجی تولید اوپک پلاس بوده است.
طبق گزارش رویترز، آمار منتشره نشان داد صادرات نفت عربستان سعودی در سپتامبر به بالاترین حد هشت ماه اخیر رسیده و برای پنجمین ماه متوالی افزایش داشته است. این کشور در سپتامبر ۶.۵۱۶ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد و مجموع صادراتش با در نظر گرفتن فرآورده های نفتی به ۷.۸۴ میلیون بشکه در روز رسید. تولید نفت عربستان سعودی در سپتامبر بر اساس ماه به ماه ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزوده شد و به ۹.۶۶۲ میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان از آوریل سال ۲۰۲۰ بود.1400/08/28
13:57:09
5.0 / 5
238
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ShomalSanat شمال صنعت

shomalsanat.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شمال صنعت محفوظ است

شمال صنعت

صنعت شمال کشور